„Rojiblancos” mistrzami remisów; Thomas uratował punkt!

Autor: Karol Brandt | 31.10.2017 22:38 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

W 4. kolejce fazy grupowej podopieczni Diego Simeone nie zachwycili i tym samym jeszcze bardziej skomplikowali swoją sytuację w grupie C.

Dzisiejszego wieczoru kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano obserwowali pojedynek swoich ulubieńców z piłkarzami mistrza Azerbejdżanu. Wśród nieobecnych znaleźli się Yannick Ferreira Carrasco i Koke (Atlético) oraz Bədavi Hüseynov (Qarabağ). Co ciekawe, trener gości wystawił na to spotkanie byłego zawodnika Legii Warszawa, Jakuba Rzeźniczaka.

Rozjemcą tego starcia był niemiecki arbiter, Deniz Aytekin. Gospodarze już w czwartej minucie mogli strzelić gola, lecz wówczas świetną interwencją popisał się Ibrahim Sehić, który zatrzymał strzał Antoine’a Griezmanna. Na kolejną groźną okazję strzelecką musieliśmy poczekać do końcowych fragmentów pierwszej połowy.

W 40. minucie rzut rożny z prawego narożnika boiska wykonywał Wilde-Donald Guerrier, a piłka powędrowała na głowę Míchela, który oddał silny strzał. Interweniować próbował jeszcze Jan Oblak, ale ostatecznie futbolówka wylądowała w siatce Atlético. Tym samym, po pierwszej połowie można było mówić o nie lada sensacji.

Trener gospodarzy zachował spokój i na drugą połowę desygnował ten sam skład, co na pierwszą odsłonę gry. Jego piłkarze nie zawiedli i w 56. minucie doprowadzili do wyrównania. W tej sytuacji genialny strzał z dystansu oddał Thomas Partey, a piłka po interwencji bramkarza wpadła do siatki. 1:1!

Kilka minut później z boiska wyleciał Pedro Henrique, który wyłapał od sędziego bezpośrednią czerwoną kartkę, czym wprawił w zakłopotanie swojego szkoleniowca. Qurban Qurbanov miał trudny orzech do zgryzienia, jednak potrafił zmotywować swój zespół do walki o końcowy punkt.

Warto dodać, że tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Stefan Savić, przez co musiał zejść do szatni.

Atlético Madryt – Qarabağ FK 1:1 (0:1) Thomas 56’ – Míchel 40’

• Zapowiedź grupy D: Galatasaray vs Lokomotiw, Schalke vs Porto

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów będziemy świadkami pojedynku Galatasaray z „Łoko”. W drugim spotkaniu „Górnicy” podejmą na Veltins-Arena utytułowane FC Porto.

Losowanie grupy C sprawiło, że jest w niej aż trzech kandydatów do awansu, ale tylko dwie ekipy będą zadowolone, zaś trzecia będzie musiała obejść się smakiem i mierzyć w Lidze Europy. Dzisiaj w tym najciekawszym starciu Paris Saint-Germain pojedzie na Anfield Road, by rywalizować z Liverpoolem.

W pierwszej kolejce szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się rywalizacja „Nerazzurrich” i „Kogutów”. Jednak pojedynek „Dumy Katalonii” z „Czerwono-Białą Armią” także zapowiada się ciekawie, głównie ze względu na wyborną formę obu drużyn.

• Nowy sezon. Stare demony? Startuje Liga Mistrzów!

Cristiano Ronaldo zamienił Real na Juventus, Gianluigi Buffon dołączył do PSG, lecz czy tak naprawdę układ sił się zmienił? Faworytami do końcowego tryumfu są te same zespoły, co w ubiegłej edycji. Pewnym jest to, że do rozgrywek przystępuje aż 9 Polaków. Większość z nich ma zapewniony pierwszy skład.