Emocjonujący mecz w Glasgow. Bayern już z pewnym awansem

Autor: Kacper Chwedoruk | 31.10.2017 22:46 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Niemiec wygrywając z Celtikiem zapewnili sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Bayern Monachium, mimo problemów kadrowych, pokonał szkocki zespół 2:1.

Pierwsze minuty niespodziewanie należały do gospodarzy. To właśnie oni lepiej weszli w mecz i byli bliżsi objęcia prowadzenia, ale idealna sytuacja została przez nich zmarnowana. Bayern natomiast przed przerwą był zabójczo skuteczny. Błąd defensywy Celticu bez problemu wykorzystał Coman.

Po zmianie stron, ponownie mistrzowi Szkocji atakowali bramkę przyjezdnych. Dobrze broniący Ulreich ratował swój zespół bardzo często, jednak na nieco ponad kwadrans przed końcem gospodarze znaleźli na niego sposób. Sytuacje sam na sam wygrał McGregor, który dał nadzieję na zwycięstwo.

Odpowiedź mistrza Niemiec była natychmiastowa. Dośrodkowanie na gola zamienił Javi Martinez, który okupił to rozciętym łukiem brwiowym. Mądrze broniący się zespół z Monachium dotrzymał prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra, zapewniając sobie tym samym prawo gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Celtic FC – Bayern Monachium 1:2 (0:1) McGregor 74' – Coman 22', Martinez 77'