Koncertowy mecz PSG, dublety Mbappé i Cavaniego

Autor: Michał Nowacki | 04.11.2017 18:53 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain okazało się być zbyt silnym rywalem dla zespołu Angers i wysoko wygrało na wyjeździe.

Strzelanie rozpoczął już w piątej minucie Kylian Mbappé, który dostał świetną piłkę z głębi pola od Daniego Alvesa. Futbolówka obiła jeszcze lewy słupek bramki i wpadła do siatki rywali.

Po kwadransie było już 2:0 dla gości, prowadzenie podwyższył Julian Draxler, zaś drugą asystę w meczu zaliczył Dani Alves. Reprezentant Niemiec zachował się jak rasowy napastnik, wbiegł w pole karne między dwóch rywali i podcinając futbolówkę nad bramkarzem, umieścił ją w siatce.

W 30. minucie strzelec pierwszego gola podawał do Edinsona Cavaniego, który zaliczył swoje pierwsze trafienie w tym meczu. Urugwajczyk zostawiony sam sobie przez defensywę Angers oddał silne uderzenie i wpakował piłkę obok prawego słupka.

W 59. minucie gospodarze byli blisko zdobycia honorowego trafienia, Angelo Fulgini jednak minimalnie się pomylił. Minutę później problemu ze skutecznością nie miał Cavani, który dołożył drugie trafienie w tym meczu.

W 84. minucie autor pierwszej bramki poszedł w ślady kolegi z zespołu i tak jak Cavani po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Lucas Moura znakomicie dograł futbolówkę do Kyliana Mbappé, który stanął "oko w oko" z golkiperem Angers i tuż nad nim przeniósł piłkę.

Angers SCO – Paris Saint-Germain 0:5 (0:3) Mbappé 5', 84', Draxler 15', Cavani 30', 60'