Thomas uratował skórę „Rojiblancos”

Mateusz Deluga | 04.11.2017 18:09 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Jedenasta kolejka La Ligi skojarzyła ze sobą Deportivo La Coruña oraz Atlético Madryt, które w obecnym sezonie zdecydowanie zawodzi i w tym spotkaniu również „Los Colchoneros” nie porwali swoich kibiców, ale zdołali wywalczyć trzy punkty.

Spotkanie od samego początku obfitowało w ostre faule. W 9. minucie Antonie Griezmann otrzymał żółtą kartę za niebezpieczny faul na przeciwniku.

Pierwszą klarowną okazję stworzyli „El Depor”. W 18. minucie Zakaria Bakkali uderzył piłkę z krawędzi pola karnego, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką.

Dużo niecelnych podań ze strony „Atleti”. Niestety podopieczni Diego Simeone mieli problem z wykreowaniem jakiejkolwiek sytuacji pod bramkę Deportivo La Coruña. Po raz kolejny zawodził ofensywny duet Griezmann - Correa.

Sędzia do podstawowego czasu pierwszej połowy doliczył minutę, po czym odgwizdał koniec. Kolejna słaba pierwsza połowa w wykonaniu Atlético Madryt.

W 48. minucie swój udział w meczu zakończył Ángel Correa. Argentyńczyk po raz kolejny rozczarował. Swoją szansę otrzymał Nicolás Gaitán. W 62. minucie „Super Depor” miał dogodną sytuację na objęcie prowadzenia. Sidnei oddał strzał z dużej odległości, chciał w ten sposób zaskoczyć Jana Oblaka, jedna bramkarz popisał się wspaniałą interwencją.

Na zegarze mieliśmy 80. minutę, a żadna z drużyn nadal nie potrafiła zdobyć bramki. Mecz nie należał do porywających.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, Thomas skrócił męki kibiców „Atleti” i zdobył zwycięską bramkę dla „Los Colchoneros”. Pomocnik uderzył piłkę, która wpadła w prawy dolny narożnik bramki.

Thomas zapewnił „Rojiblancos” cenne trzy „oczka”, ale zespół z Madrytu w dalszym ciągu gra futbol, który nie zachwyca.

RC Deportivo La Coruña – Atlético Madryt 0:1 (0:0) Thomas 90+2'

• Zapowiedź: Atlético vs. Roma, Qarabağ vs. Chelsea

Wczorajsze spotkania przyniosły nam grad goli oraz niezliczoną ilość emocji. Nie inaczej powinno być dziś, kiedy na Wanda Metropolitano zmierzą się ze sobą ekipy Atlético Madryt i Romy. W drugim meczu tej grupy Qarabağ FK podejmie u siebie Chelsea FC.

Antoine Griezmann uciął wszelkie spekulacje na temat swojej przyszłości, wyznając, że nie żałuje decyzji o pozostaniu w Atletico. Francuz skupia się na swoim powrocie do formy, aby drużyna mogła wrócić na właściwe tory.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".