100. mecz Lemara, a 200. Fabinho. Monaco zwycięskie

Autor: Michał Nowacki | 04.11.2017 21:48 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco wykorzystało atut własnego boiska i w okrojonym składzie pokonało EA Guingamp 6:0. Po zwycięstwie PSG nad Angres 5:0, klub z Księstwa Monako nie chciał być gorszy, aby zachować szanse na walkę o tytuł mistrzowski.

Jako pierwszy na listę strzelców w 10. minucie wpisał się Guido Carrillo, który dostał piłkę od Almamy'ego Tourè. W 27. minucie Monaco podwyższyło prowadzenie na 2:0, asystował ten sam zawodnik, zaś na listę strzelców wpisał się Adam Traorè.

Dziesięć minut później Monaco prowadziło już 3:0, gola strzelił Keita Baldé Diao po podaniu od Marcosa Rony'ego Lopesa. W doliczonym czasie gry rzut karny na bramkę zamienił Fabinho.

W 76. minucie bilans strzelecki powiększył Adam Traorè, który zdobył dzisiaj swoją drugą bramkę, zaś trzecią asystę w spotkaniu zanotował Almamy Tourè. Dwie minuty później wynik meczu ustalił Carrillo.

AS Monaco – EA Guingamp 6:0 (4:0) Carrillo 10', 78', Traorè 27', 76', Baldé 37', Fabinho 45+1' (k.)

• Olimpijski spokój zapewnił gospodarzom trzy „oczka”; PSG kończyło w dziesiątkę

22. kolejka Ligue 1 stanęła pod znakiem hitowego spotkania między Olimpique Lyon, a Paris Saint-Germain. Obie drużyny w tym sezonie udowodniły, że potrafią grać ładny dla oka ofensywny futbol. Jednak na rozstrzygnięcie musieliśmy czekać do ostatniej minuty.

Paris Saint-Germain nie zwalnia tempa. Na każdym kroku udowadniają, że we Francji nie ma na nich mocnych. Tym razem ich ofiarą padło Dijon FCO, któremu PSG zaaplikowało aż osiem goli.

Paris Saint-Germain kontynuuje swój marsz po mistrzostwo Francji. W niedzielny wieczór podopieczni Unaia Emery'ego wygrali na wyjeździe z FC Nantes.

Przekonujące wygrane APOEL-u oraz pożegnanie się z Pucharem Włoch SSC Napoli. To tylko część z ważnych wydarzeń, które zobaczyliśmy w pierwszym tygodniu nowego roku.