Piłkarze Napoli nie zdołali przebić muru

Autor: Karol Brandt | 05.11.2017 16:57 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 12. kolejki Serie A „Błękitni” zremisowali z „Ceo”.

Punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz z udziałem AC Chievo Werona i SSC Napoli. W tej konfrontacji udziału wziąć nie mogło dwóch piłkarzy gości Faouzi Ghoulam i Arkadiusz Milik. Przed tygodniem gospodarze przegrali z Sampdorią 1:4, zaś przyjezdni pokonali US Sassuolo 3:1, lecz w środę ulegli Manchesterowi City. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra głównego, Davide Massy, większe szanse na zwycięstwo dawano „Błękitnym”.

W pierwszej połowie piłkarze SSC Napoli nie zachwycili. Ich gra opierała się przede wszystkim na indywidualnych popisach Lorenzo Insigne, który w 19. minucie oddał strzał z krawędzi pola karnego, lecz w tej sytuacji świetnie ustawił się Stefano Sorrentino i udaremnił próbę filigranowego skrzydłowego.

Momentami „Błękitni” walili głową w mur, ich trener, Maurizio Sarri, z pewnością zaaplikował swoim podopiecznym twardą rozmowę w szatni. Natomiast gospodarze, choć nie oddali choćby jednego celnego strzału, mieli swój wynik.

Po przerwie obaj szkoleniowcy zachowali spokój i nie zdecydowali się na zmiany personalne. W pierwszym kwadransie drugiej odsłony gry, gospodarze nadal mieli olbrzymie problemy z minięciem skomasowanej obrony rywali. AC Chievo Werona mogło wyjść na prowadzenie, gdy niesygnalizowany strzał z połowy boiska (!) oddał Ivan Radovanović, jednak Luigi Sepe był czujny i sparował piłkę na rzut rożny.

W 73. minucie boisko opuścił Piotr Zieliński, który rozegrał dziś przyzwoite zawody. Miejsce Polaka zajął Allan.

W kolejnych minutach obraz gry się nie zmienił. W 90. minucie Lorenzo Insigne ponownie starał się pokonać Stefano Sorrentino, lecz doświadczony bramkarz nie zamierzał skapitulować.

Tym samym oba zespoły podzieliły się punktami, co na pewno cieszy jedynie gospodarzy.

AC Chievo Werona – SSC Napoli 0:0

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.

AS Roma pokonała zespół SS Lazio w derbach della Capitale 2:1. Polski bramkarz – Łukasz Skorupski, cały mecz spędził na ławce rezerwowej.

• Kolejny gracz na celowniku „Rojiblancos”

Diego Pablo Simeone rozgląda się za nowym napastnikiem, który odnalazłby się także na skrzydle.