Skrzydłowi na wylocie z PSG?!

Jakub Katulski | 08.11.2017 22:10 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Lucas Moura oraz Ángel Di María mogą opuścić Paris Saint-Germain już w styczniowym okienku transferowym. Wszystko za sprawą Finansowego Fair Play, nad którym czuwa UEFA.

Po rekordowym transferze Neymara, „Paryżanie” chcąc sprowadzić tegorocznego laureata nagrody Golden Boy, Kyliana Mbappe, zmuszeni byli do wypożyczenia go, aby ominąć wymogi regulacji.

Podczas zimowego okienka transferowego PSG zobligowało się do przelania kwoty blisko 180 milionów euro na konto AS Monaco za wyżej wspomnianego zawodnika, w wyniku czego, aby spełnić kryteria wicemistrzowie Francji będą musieli pozyskać kwotę w granicach 80 milionów euro.

Jak informują francuskie oraz angielskie media, w celu zgromadzenia takich środków finansowych, już teraz Moura oraz Di María proponowani są klubom z Premier League. W grę wchodzić ma także transfer do Barcelony lub Realu Madryt, czyli do takich ekip, które mają wystarczające zaplecze finansowe, aby ich pozyskać.

W obecnym sezonie lepiej radzi sobie Argentyńczyk, który aktualnie pełni rolę rezerwowego, ale mimo to w trakcie 607 minut spędzonych na boisku, zdołał zanotować cztery asysty i raz pokonać bramkarza rywali. Gorzej wygląda sytuacja Brazylijczyka, który otrzymuje bardzo mało szans do zaprezentowania swoich umiejętności. Były piłkarz São Paulo FC od początku sezonu na boisku przebywał jedynie przez 71 minut, w trakcie których zdobył jedną bramkę i raz asystował. 

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Real Madryt, Francja , Paris Saint-Germain, Angel Di Maria, Lucas Moura, AS Monaco, La Liga, Kylian Mbappe, Premier League

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze