Domenech: Kante byłby pierwszym zawodnikiem, którego bym sprowadził do każdego klubu

Autor: Dariusz Maruszczak | 09.11.2017 10:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Były selekcjoner reprezentacji Francji Raymond Domenech komplementował pomocnika Chelsea N’Golo Kante i stwierdził, że jest on kluczowym elementem każdego zespołu.

– Można zauważyć, że istnieją dwie reprezentacje Francji. Jedna jest wtedy, gdy gra Kante, a druga, gdy go nie ma. Normalnie nie widać go w grze, ale jeśli zaczniesz go szczegółowo obserwować, zobaczysz całą pracę, jaką wykonuje za innych zawodników. Myślę, że Didier Deschamps wie, co się dzieje z i bez Kante. Selekcjoner buduje drużynę wokół niego, tak samo jak było to zrobione w Chelsea i Leicester City – powiedział Domenech.

– Kante jest piłkarzem, który czyni drużynę lepszą. Zawsze się uśmiecha, nigdy nie masz z nim żadnego problemu jako trener. Jest nadzwyczajny. Gdybym był trenerem klubowym, Kante byłby pierwszym zawodnikiem, którego bym sprowadził – komplementował pomocnika Chelsea.

Domenech odniósł się również do szans Francuzów na mistrzostwach świata w Rosji. – Jest trzech głównych kandydatów do mistrzostwa: Hiszpania, Niemcy i Brazylia. Nie chciałbyś trafić na te zespoły. Potem mamy cztery czy pięć reprezentacji takich jak Argentyna, Francja, Włochy, Belgia i może jeszcze kilka innych, mogących dostać się do półfinału. Mamy młodą drużynę i dobry zespół, ale to wielcy piłkarze zdobywają mistrzostwo świata. Nie mamy takich zawodników jak Zidane czy Platini. Mamy bardzo dobrych graczy, ale żaden z nich nie jest jeszcze supergwiazdą.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Francja , Raymond Domenech, N%27Golo Kante

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze