Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

Autor: Karol Brandt | 21.11.2017 22:36 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W meczu 5. kolejki fazy grupowej APOEL FC podejmował na własnym stadionie obrońcę trofeum, Real Madryt. Gospodarze przystępowali do tego starcia w dobrych humorach, czego nie można było powiedzieć o przyjezdnych. W tym starciu Zizou nie mógł skorzystać ze swojego kapitana, Sergio Ramosa, który w weekend złamał kość nosową.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter główny rodem z Portugalii, Artur Soares Dias. Już w drugiej minucie wynik rywalizacji otworzyć mógł Cristiano Ronaldo, lecz 32-latek trafił wprost w golkipera, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 23. minucie do bezpańskiej piłki dopadł ustawiony przed polem karnym, Luka Modrić. Chorwat huknął z woleja, nie dając wielkich szans na interwencję bramkarzowi APOEL-u. Cóż za gol! W 39. minucie kapitalną, koronkową akcję gości perfekcyjnym strzałem skończył Karim Benzema.

W 41. minucie po rzucie rożny do siatki mistrzów Cypru trafił Nacho Fernández, któremu futbolówkę głową dograł Raphaël Varane. Już w doliczonym czasie gry drugiego gola strzelił Karim Benzema. Francuz w fantastyczny sposób został obsłużony przez Cristiano Ronaldo. To ostatnie trafienie mogło przypomnieć czasy Mou i gole strzelane po szybkich kontratakach.

Już kilka minut po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się CR7. W tej sytuacji były piłkarz Manchesteru United wykorzystał centrę Marcelo i strzałem głową pokonał Nauzet Pérez. W 54. minucie ten sam zawodnik zdobył swojego gola nr 8 w tej edycji Champions League. Nie byłoby tego trafienia bez fatalnego błędu obrońcy APOEL-u, Jesúsa Ruedy.

Przy prowadzeniu 6:0 Zinédine Zidane ściągnął z boiska m.in. Marcelo i Karima Benzemę. Do końca spotkania madrytczycy kontrolowali przebieg spotkania, lecz nie trafili więcej razy do siatki rywali. „Królewscy” mogą być już pewni awansu do 1/8 finału.

APOEL FC – Real Madryt 0:6 (0:4) Modrić 23, Benzema 39’, 45+1’, Nacho 41’, C. Ronaldo 49’, 54’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Hiszpania, Cypr, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo, Toni Kroos, Apoel Nikozja, Nacho, APOEL - Real Madryt 2017-11-21