Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Autor: Michał Nowacki | 21.11.2017 22:40 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Już w drugiej minucie Jose Callejon mógł dać prowadzenie dla neapolitańczyków. Zawodnik dostał świetną piłkę od kolegi i bez zastanowienia huknął na bramkę rywala. Niestety zabrakło siły i golkiper doszedł do piłki, która była wycelowana w środek bramki. W 10. minucie Taison próbował zaskoczyć golkipera, ale niedokładnie uderzył w piłkę, która zamiast zagrozić bramce Napoli sprawiła, że Reina tylko bezpiecznie odprowadzał piłkę wzrokiem.

W 28. minucie Lorenzo Insigne próbował pokonać Andrija Piatowa, ale golkiper zachował czujność i sparował piłkę na rzut rożny. Za to w 56. minucie Włoch wiedział już jak zmusić bramkarza do kapitulacji. Defensywa pozostawiła mu mnóstwo miejsca, a Insigne zaskoczył Piatowa i umieścił piłkę w jego bramce obok prawego słupka.

W 69. minucie Piotr Zieliński mógł wpisać się na listę strzelców, ale uderzył wysoko ponad bramką. W 81. minucie Polak już się nie pomylił, wyszedł na czystą pozycję, Dries Mertens dograł mu piłkę i reprezentant "Biało-Czerwonych" bez problemu podwyższył stan rywalizacji. Dwie minuty później asystent przy golu Polaka sam wpisał się na listę strzelców. Rywale nieumiejętnie wybili futbolówkę, która spadła na jego głowę i bez problemów Belg ustalił wynik meczu.

SSC Napoli – Szachtar Donieck 3:0 (0:0) Insigne 56', Zieliński 81', Mertens 83'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Włochy, Szachtar Donieck, Dries Mertens, Ukraina, Lorenzo Insigne, SSC Napoli, piotr zieliński, Napoli - Szachtar Donieck 2017-11-21