Czerwona płachta rozsierdziła „Byki”; AS Monaco poległo w meczu u siebie

Mateusz Deluga | 21.11.2017 22:45 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Drużyna z Księstwa podejmowała na swoim boisku rozwścieczone „Byki” z Lipska. RB Leipzig od samego początku rzucił się na AS Monaco, dzięki czemu błyskawicznie wyprowadził cios w szczękę gospodarzy. Niestety drużyna z Księstwa nie podniosła się już po tym ciosie.

Nie minęło 10 minut i RB Leipzig prowadził w Monaco 2:0. Pierwsza bramka była sprawką obrońcy AS Monaco - Jemersona, który wpakował futbolówkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Sabitzera. Druga bramka padała niespełna trzy minuty później. Kevin Kampl odebrał piłkę obrońcy, po czym podał ją do Timo Wernera, który podwyższył na 2:0.

W 29. minucie w polu karnym AS Monaco został sfaulowany Willy Orban. Timo Werner zdobył bramkę z jedenastu metrów.

W 43. minucie gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Rony Lopes posłał wysoką piłkę z rzutu wolnego wprost na nogę Falcao, który umieścił futbolówkę w siatce. Nie minęły dwie minuty i „Byki” wbiły czwartą bramkę, a konkretnie zrobił to Naby Keita, który zakręcił Kamilem Glikiem oraz Fabinho i wpisał się na listę strzelców.

Bezpośrednio po bramce Keity, sędzia zakończył pierwszą część gry.

W drugiej połowie obie „jedenastki” zwolniły tempo gry. Piłkarze RB Leipzig nie atakowali już tak często, a gracze AS Monaco nie znalazli w sobie wystarczających pokładów mocy, aby zdobyć drugiego gola.

Piętnaście minut przed końcem spotkania AS Monaco nie zdołało stworzyć żadnej korzystnej sytuacji na zdobycie bramki. Kibice ekipy z Lipska, którzy przyjechali na stadion Monako, musieli być w siódmym niebie.

W 76. minucie João Moutinho stanął przed szansą zdobycia bramki z rzutu wolnego. Jednak Portugalczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Więcej bramek w Monako nie padło. Gospodarze ponieśli sromotną porażkę z RB Leipzig!

AS Monaco – RB Leipzig 1:4 (1:4) Falcao 43’ – Jemerson 6’ (sam.), Werner 9’, 29’ (k.), Keita 45’