Świetne zawody w Bazylei; „RotBlau” ograli United!

Autor: Karol Brandt | 22.11.2017 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 5. kolejki fazy grupowej FC Basel pokonał Manchester United, strzelając gola w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Punktualnie o godzinie 20:45 na boisko wybiegały „jedenastki” FC Basel i Manchesteru United. Oba zespoły przystępowały do tego starcia w doskonałych humorach. Piłkarzom na boisku towarzyszył włoski arbiter, Daniele Orsato.

Kibice gospodarzy postarali się dziś o doskonałą oprawę.

Od pierwszych minut przewagę w posiadaniu piłki miały „Czerwone Diabły”, co omal w okolicach 13 minuty nie skończyło się golem. Wówczas, najpierw strzał Romelu Lukaku w fantastyczny sposób zatrzymał Tomáš Vaclík, a chwilę potem czeskiego golkipera uratował jeden z defensorów, który wybił futbolówkę z linii bramkowej. W tej drugiej sytuacji główkował Marouane Fellaini.

W 43. minucie centra Anthony’ego Martiala wylądowała na słupku bramki FC Basel. Tuż przed końcem pierwszej połowy ten sam zawodnik przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, który sparował piłkę na rzut rożny. Następnie w poprzeczkę trafił Marcos Rojo.

W pierwszych trzech kwadransach goście dzielili i rządzili na boisku, nie grzeszyli jednak skutecznością i tylko dlatego do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron oba zespoły wróciły na boisko w takim samych składach, w jakich zaczynały to spotkanie. W początkowym kwadransie drugiej połowy swoją okazję mieli miejscowi. W tej sytuacji uderzał Serey Dié.

W 63. minucie fantastyczną akcję przeprowadzili „RotBlau”. Wówczas strzał z krawędzi pola karnego oddal Renato Steffan, lecz piłka poszybowała tuż obok lewego słupka. Kilka minut później po zamieszaniu w polu karnym do pozycji strzeleckiej doszedł Michael Lang, a „szmacianka” trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko.

W 77. minucie groźny strzał z dystansu oddał Serey Dié, lecz Sergio Romero genialnie pofrunął i udaremnił próbę Iworyjczyka. Chwilę potem ten piłkarz opuścił plac gry, gdyż przy próbie zdobycia bramki doznał kontuzji. W 89. minucie piłkę do siatki wpakował Michael Lang. Więcej goli dziś nie padło, a kibice Manchesteru United nadal muszą czekać na awans swoich ulubieńców.

FC Basel – Manchester United 1:0 (0:0) Lang 89’