„Celtowie” rozbrojeni na Parc des Princes

Mateusz Deluga | 22.11.2017 22:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Paryżanie” okazali się niegościnni dla „Celtów”.

Już w pierwszej minucie Celtic objął prowadzenie na Parc des Princes. Piłkę w polu karnym PSG przejął przejął Moussa Dembélé, po czym uderzył z ostrego konta. Areola popełnił błąd podczas interwencji i futbolówka wpadła do siatki.

W 9. minucie odpowiedzieli gospodarze, a konkretnie Neymar, który uderzył piłkę z trudnej pozycji. Bramkarz „The Bhoys” nie poradził sobie ze strzałem i puścił futbolówkę, która wpadła do bramki.

„Les Parisien” w 23. minucie skonstruowali niesamowitą akcję. Piłkę w trójkącie rozegrali Rabiot, Verratti oraz Neymar, który na koniec otrzymał prostopadłe podanie i zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu.

W 28. minucie Dani Alves wrzucił piłkę w sam środek pola karnego, piłkę plecami zgrał  Neymar, do spółki z Mbappé, a futbolówkę do bramki z skierował Cavani. Nie minęło siedem minut i „Paryżanie” prowadzili już 4:1. PSG wykonywało rzut wolny. Piłkę otrzymał Marquinhos, a następnie przetransportował ją do Kyliana Mbappé, a ten strzelił w lewy góry róg bramki Gordona.

Druga połowa swoim tempem nie przypominała poprzedniej. „Paryżanie” nie atakowali już tak często, a „The Bhoys” jak dotąd nie znaleźli sposobu na zdobycie drugiej bramki.

W 75. minucie Kylian Mbappé szarżował prawym skrzydłem, po czym wrzucił piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się od obrońców Celticu i trafiła do Marco Verrattiego, który zdobył piątą bramkę dla PSG.

Paris Saint-Germain nie zwolniło tempa. W 79. minucie piękną bramkę z woleja zdobył Edinson Cavani. Piłka po jego strzale wylądowała w lewym dolnym roku bramki. To jednak nie był koniec emocji! W 82. minucie Dani Alves oddał piękny techniczny strzał, bramkarz nie miał szans przy tak niezwykłym uderzeniu.

Więcej bramek w Paryżu nie padło. Paris Saint-Germain pozbawiło Celtic FC wszelkich złudzeń. Szkoci zapamiętają to spotkanie na długo.

Paris Saint-Germain – Celtic FC 7:1 (4:1) Neymar 9’, 23, Cavani 28’, 79’, Mbappé 35’, Verratti 75’, Alves 82’ – Dembélé 1’

Czytaj więcej o: Celtic Glasgow, Francja , Szkocja, Dani Alves, Paris Saint-Germain, Neymar, Edinson Cavani, Marco Veratti, Kylian Mbappe, PSG - Celtic 2017-11-22