Piłkarze Málagi napsuli krwi „Królewskim”

Autor: Karol Brandt | 25.11.2017 18:08 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Zinédine’a Zidane’a od 58. minuty remisowali 2:2, jednak ostatecznie wygrali po golu Cristiano Ronaldo.

Real Madryt po zwycięstwie na Cyprze rywalizował w Madrycie z Málagą. W tej konfrontacji udziału wziąć nie mogli kontuzjowani: Sergio Ramos, Marco Asensio, Luca Zidane i Gareth Bale. Dodatkowo, Zizou musiał sobie radzić bez zawieszonego za nadmiar żółtych kartek, Nacho Fernándeza. Natomiast goście przybyli do stolicy Hiszpanii osłabieni brakiem Federico Ricci, Zdravko Kuzmanovicia i Miguela Torresa. Faworytem spotkania rozgrywanego na Santiago Bernabéu był obrońca trofeum.

Oba zespoły na boisko wyprowadził arbiter główny, Jesús Gil Manzano. W 10. minucie oglądaliśmy pierwszego gola. W tej sytuacji Marcelo zacentrował piłkę wprost na głowę Cristiano Ronaldo, który trafił w poprzeczką. Jednak Karim Benzema był w odpowiednim miejscu i dopełnił formalności.

W 15. minucie Toni Kroos dograł futbolówkę do wbiegającego w pole karne, Daniego Carvajala. Prawy defensor oddał strzał, z którym golkiper gości sobie poradził.

W 18. minucie fatalne błędy gospodarzy w doskonały sposób wykorzystali przyjezdni. Wówczas Keko dośrodkował piłkę do niepilnowanego Diego Rolana. Napastnik Málagi przyjął futbolówkę i huknął w lewy róg bramki. 1:1!

Real Madryt odpowiedział trzy minuty później, gdy przyznano mu rzut rożny. Centrę Toniego Kroosa na gola zamienił Casemiro.

W 38. minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Cristiano Ronaldo, jednak Roberto Jiménez fantastycznie pofrunął i udaremnił próbę Portugalczyka.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami świetnych zawodów. W trakcie trzech kwadransów gry oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji bramkowych i co najważniejsze, trzy z nich zakończyły się powodzeniem.

Po przerwie trenerzy wstrzymali się ze zmianami personalnymi. Warto dodać, że w pierwszej połowie szkoleniowiec Málagi został zmuszony do roszady, gdyż kontuzji doznał Juan Carlos, którego zastąpił Paul Baysse. W 58. minucie strzał z dystansu oddał Chory Castro, a błąd popełnił Kiko Casilla. Tym samym goście doprowadzili do wyrównania.

W 75. minucie sfaulowany w polu karnym został Luka Modrić. Chwilę potem piłkę na „wapnie” ustawił Cristiano Ronaldo i choć bramkarz wybronił jego strzał, przy dobitce nie miał już szans.

W 88. minucie 32-letni Portugalczyk wpakował futbolówkę do siatki gości, lecz gol ten nie został uznany, gdyż były zawodnik Manchesteru United przebywał na pozycji spalonej.

Real Madryt – Málaga CF 3:2 (2:1) Benzema 10’, Casemiro 21, C. Ronaldo 76’ – Rolan 18’, Castro 58’