Słaba gra „Gwiazdy Południa”; „Źrebaki” zatryumfowały

Autor: Karol Brandt | 25.11.2017 20:25 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 13. kolejki Bundesligi Bayern Monachium rywalizował na wyjeździe z podopiecznymi Dietera Heckinga i tę rywalizację zwyczajnie przegrał.

Dzisiejszego wieczoru Borussia Mönchengladbach podejmowała Bayern Monachium. Po obu stronach brakowało kilku piłkarzy, lecz to goście mieli większe problemy kadrowe. Pomimo tego to właśnie przyjezdni byli faworytem tego starcia.

Zawodnikom na boisku towarzyszył Manuel Gräfe, który pełnił rolę rozjemcy. W okolicach 15 minuty oba zespoły stworzyły sobie okazje strzeleckie, najpierw przestrzelił Raffael, a następnie podobnie uczynił Corentin Tolisso.

W 30. minucie silny strzał Sebastiana Rudy’ego w fantastyczny sposób wybronił Yann Sommer. W 38. minucie w polu karnym przewinił Niklas Süle, który podciął Thorgana Hazarda. Młodszy z braci Hazard chwilę potem zamienił karnego na gola.

W 43. minucie Robert Lewandowski z bliskiej odległości oddał strzał piętą, a piłka trafiła w słupek. Chwilę potem futbolówka po zagraniu Larsa Stindla dotarła do niepilnowanego Matthiasa Gintra, który bez trudu wpisał się na listę strzelców. Tym samym do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Po zmianie stron na boisku nie przebywał już James Rodríguez. Kolumbijczyka zastąpił 19-letni Marco Friedl. Ten ruch Juppa Heynckesa mógł nieco szokować. W pierwszym kwadransie drugiej odsłony gry oba zespoły nie stworzyły sobie okazji do strzelenia gola.

W 62. minucie w kierunku bramki „Źrebaków” główkował Mats Hummels, lecz uderzył wprost w golkipera. Kilka minut później Kingsley Coman zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Wówczas Yann Sommer świetnie interweniował, parując piłkę na słupek.

W 74. minucie od odbitej piłki przed polem karnym dopadł Arturo Vidal i bez przyjęcia huknął po ziemi. Bramkarz robił, co mógł, ale futbolówka ostatecznie zatrzepotała w siatce. Do ostatnich minut przyjezdni walczyli o wyrównujące trafienie, lecz summa summarum to gospodarze zgarnęli trzy „oczka”.

Borussia Mönchengladbach – Bayern Monachium 2:1 (2:0) Hazard 39’ (k.), Ginter 44’ – Vidal 74’