PSG nie zachowało się jak na gości przystało i ograło mistrza Francji

Autor: Michał Nowacki | 26.11.2017 22:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain okazało się być zbyt trudnym rywalem dla aktualnych mistrzów Francji i wygrało z AS Monaco 2:1. Wynik meczu otworzył najskuteczniejszy zawodnik „Paryżan”, Edinson Cavani.

Już w drugiej minucie PSG mogło prowadzić, Neymar znakomicie zagrał do Kyliana Mbappe, który miał dokonać tylko formalności. Wypożyczony z Monaco snajper spudłował i uderzył obok lewego słupka.

W ósmej minucie Julian Draxler miał swoją okazję, ale także zapomniał o celności i uderzył obok lewego słupka. W 19. minucie reprezentant Niemiec zaliczył asystę, podał w pole karne, gdzie stał Edinson Cavani i pokonał Subasicia strzałem w górną część bramki.

Chwilę przed przerwą Julian Draxler znowu miał okazję, by wpisać się na listę strzelców. Niemiec uderzył w prawy dolny róg bramki, Subasić popisał się wspaniałą interwencją i uchronił zespół przed utratą bramki. Goście dostali tylko rzut rożny.

Druga połowa mogła się zacząć znakomicie dla Neymara, który wbiegł w pole karne, poczekał na piłkę, a kiedy ją dostał uderzył na bramkę. Brazylijczyk trafił jednak w prawy słupek. Minutę później także Mbappe nie wykorzystał swojej stuprocentowej okazji i uderzył w bramkarza, który wybił piłkę na rzut rożny.

W 51. minucie AS Monaco popełniło błąd w polu karnym, Almamy Toure nieprzepisowo zatrzymywał jednego z zawodników PSG i arbiter musiał wskazać "na wapno". Francois Letexier pokazał piłkarzowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Neymar, który uderzył po ziemi w lewy górny róg. Subasić musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki.

W 69. minucie Mbappe chciał znowu zaskoczyć Subasicia, ale tym razem piłka poszybowała nad bramką. W 73. minucie ponownie nie wykorzystał on swojej "setki". Młody Francuz stojąc w polu karnym, wykorzystał bierność obrońców i uderzył, ale obok lewego słupka.

W 81. minucie Joao Moutinho wykonywał rzut wolny z krawędzi pola karnego, futbolówkę odbił jeszcze jeden z defensorów stojących w murze i zmylił golkipera. AS Monaco zdobyło kontaktowe trafienie. Jednak na więcej piłkarzy z Księstwa nie było już stać.

AS Monaco – Paris Saint-Germain 1:2 (0:1) Moutinho 81' – Cavani 19', Neymar 52'