Paris Saint-Germain wciąż niepokonane

Krystian Kutt | 29.11.2017 22:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

PSG zwyciężyło na własnym boisku z zespołem Troyes AC 2:0. Gospodarze strzelanie na Parc des Princes zaczęli dopiero w drugiej połowie.

Już w 3. minucie dobrą sytuację do strzelenia bramki mieli gospodarze, ale strzał z rzutu wolnego Angela Di Marii dobrze obronił Mamadou Samassa.

W kolejnych minutach atakowała tylko jedna drużyna – PSG, ale nic z tego nie wynikało. Bliski szczęścia ponownie był Di Maria, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości i po kwadransie gry wciąż było 0:0.

Swoją sytuację do strzelenia bramki mieli również goście. W 30. minucie dobrą akcję wykonał Stephane Darbion, ale jego strzał pewnie powstrzymał Kevin Trapp i Troyes nie zdołało zdobyć bramki w tej sytuacji. Pięć minut później zawodnicy Troyes strzelili gola, niestety dla nich sędzia odgwizdał, zresztą słusznie, pozycję spaloną.

Następnie Karim Azamoum faulował w polu karnym piłkarza PSG i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Edinson Cavani, ale mocnyy strzał Urugwajczyka świetnie obronił Samassa, który wciąż zachowywał czyste konto.

Na początku drugiej połowie w poczynaniach obu drużyn widzieliśmy wiele niedokładności. Piłkarze PSG niecelnie lub zbyt mocno podawali futbolówkę dlatego też trudno było im zagrozić bramce Troyes. Dodatkowo piłkarze z Paryża w drugiej części spotkania grali zdecydowanie za wolno. Ich akcje były bardzo przewidywalne, a goście świetnie ustawiali się w defensywie.

Dobrze zorganizowana defensywa gości złamana została w 73. minucie meczu. Neymar wziął sprawy w swoje nogi i świetnym uderzeniem piłki lewą nogą pokonał Samassę i PSG w końcu wyszło na prowadzenie.

Mimo szans gości na strzelenie bramki wyrównującej, kolejną bramkę strzelili gospodarze. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry świetne podanie od Neymara otrzymał Cavani i tym razem urugwajski napastnik trafił do siatki rywali.

Więcej goli w stolicy Francji nie padło. PSG z pewnymi problemami pokonało Troyes 2:0.

Paris Saint-Germain – Troyes AC 2:0 (0:0) Neymar 73’, Cavani 90+1'

• Transferowe podsumowanie dnia #11

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy spory zakup West Hamu, wypowiedzi na temat swojej przyszłości gwiazd Chelsea oraz kolejne informacje związane z transferem Cristiano Ronaldo.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy nazwisko nowego trenera „The Blues”, kolejne doniesienia na temat Cristiano Ronaldo oraz oficjalne stanowisko Realu Madryt w sprawie informacji o zainteresowaniu Neymarem przez hiszpański klub.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem był on szczególny dla kibiców Chelsea FC.