Copa del Rey: Podsumowanie środowych spotkań 1/16 finału

Mateusz Deluga | 29.11.2017 23:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniach rewanżowych 1/16 Pucharu Króla nie było niespodzianek. Oto komplet rezultatów, jakie osiągnęły zespoły grające w Lidze Mistrzów.

FC Barcelona rozpoczęła strzelanie na Camp Nou już w 16. minucie. Aleix Vidal popisał się wyrafinowanym podaniem do Paco Alcácera, który umieścił piłkę w siatce. Pozostałe 45 minut „Duma Katalonii” kontrolowała przebieg gry, czym uniemożliwiła rywalom dojście do sytuacji strzeleckich.

W 56. minucie do bramki Realu Murcia trafił Gerard Pique, a cztery minuty później Vidal do asysty dołożył również bramkę. W tym spotkaniu rezerwowi w stu procentach wykorzystali swoje szanse, bowiem w 76. minucie futbolówkę w siatce rywali umieścił Denis Suarez, a trzy minuty później ostatnią bramkę dla „Blaugrany” zdobył Jose Arnaiz. W pierwszym spotkaniu FC Barcelona zwyciężyła 3:0. Zatem Katalończycy uzyskali awans do kolejnej rundy Copa del Rey, wygrywając w dwumeczu 8:0.

FC Barcelona – Real Murcia 5:0 (1:0) Alcácera 16’, Pique 56’, Vidal 60’, D.Suarez 76’, Arnaiz 79’

W ciągu pierwszych dziesięciu minut „Sevilistas” prowadzili już dwoma bramkami, to zasługa Ben Yeddera. Niepokorny Francuz wpisał się na listę strzelców w trzeciej oraz szóstej minucie. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasy gry pierwszej połowy, Ganso zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu.

Druga odsłona gry przyniosła nam tylko jedną bramkę. Autorem trafienia w 66. minucie był Joaquín Correa. Zwycięstwo 4:0 w połączeniu z rezultatem pierwszego meczu (3:0) dało awans Sevilli.

Sevilla FC – FC Cartagena 4:0 (3:0) Ben Yedder 3’, 6’, Ganso 42’, Correa 66’

Pierwszą bramkę na Wanda Metropolitoano zobaczyliśmy dopiero w 31. minucie, kiedy po rzucie rożnym Gimenez skierował piłkę głową do bramki. Drugi gol padł dwie minuty później, gdy Carrasco oddał potężny strzał na bramkę, bramkarz sparował piłkę do boku, a tam znalazł się Torres, który zdobył drugą bramkę dla „Los Colchoneros”. „Atleti” miało jeszcze swoje sytuacje, jednak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

W drugiej połowie swoje drugie trafienie zaliczył Fernando Torres, który wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie Vrsaljko. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. W pierwszym meczu obie ekipy podzieliły się punktami, remisując 1:1. Dzięki zwycięstwu 3:0 „Los Colchoneros” mogli cieszyć się z awansu do kolej fazy rozgrywek. „Rojiblancos” wygrali ostatecznie dwumecz 4:1.

Atlético Madryt – Elche CF 3:0 (2:0) Gimenez 31’, Torres 33’, 67’