AS Roma nie dała szans SPAL 2013

Mateusz Deluga | 01.12.2017 20:35 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu piętnastej kolejki Serie A, AS Roma rozgromiła na własnym obiekcie beniaminka, SPAL 2013.

W 9. minucie Felipe w nieprzepisowy sposób zatrzymał zawodnika "Wilków". W konsekwencji arbiter pokazał Brazylijczykowi czerwoną kartkę.

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie, kiedy Edin Dżeko otrzymał prostopadłe podanie od Stephana El Shaarawy'ego, po czym umieścił piłkę w siatce.

W 32. minucie Kevin Strootman przejął bezpańską piłkę w polu karnym, a następnie uderzył w prawy górny róg bramki. Więcej bramek w pierwszej części spotkania nie padło. AS Roma mogła cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia.

W 53. minucie Aleksandar Kolarov posłał wspaniałe prostopadłe dośrodkowanie wprost do Lorenzo Pellegriniego, który podwyższył na 3:0.

Niespełna dwie minuty później goście zdobyli bramkę, gdy sędzia przyznał im rzut karny. Federico Viviani znalazł się w polu karnym gospodarzy i choć jego strzał zatrzymał Alisson, to dobitka była już nie do obrony. W 84. swoją sytuację miał również Gerson, ale jego strzał wylądował ponad poprzeczką.

W drugiej odsłonie więcej bramek nie padło. AS Roma zdeklasowała beniaminka Serie A.

AS Roma – SPAL 2013 3:1 (2:0) Dżeko 19', Strootman 32', Pellegrini 53' – Viviani 55'