Ważne zwycięstwo Juventusu w hitowym starciu z Napoli

Krystian Kutt | 01.12.2017 22:40 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Włoch pokonali na wyjeździe lidera Serie A, SSC Napoli. Bramkę na wagę trzech „oczek” w 13. minucie zdobył Gonzalo Higuain.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Oba zespoły grały niedokładnie i nie stworzyły sobie żadnych szans do strzelenia bramki.

W 13. minucie z kapitalną kontrą wyszli piłkarze Juventusu. Paulo Dybala świetnie zagrał w pole karne do Gonzalo Higuaina, a ten technicznym strzałem obok lewego słupka, dał prowadzenie ekipie „Starej Damy”. Nikt gorszy dla kibiców z Neapolu, nie mógł zdobyć gola dzisiejszego wieczoru.

W kolejnych minutach przewagę mieli już gospodarze. W 32. minucie za sprawą Lorenzo Insigne, Napoli mogło wyrównać, jednak strzał w świetnym stylu obronił Gianluigi Buffon i nadal było 1:0 dla drużyny z Turynu.

Insigne w 55. minucie meczu miał kolejną, dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale znowu górą był bramkarz Juventusu. Widać było, że „Juve” jest bardzo dobrze ustawione w defensywie i gospodarzom trudno było stworzyć sobie klarowną sytuację do zdobycia wyrównującej bramki.

Gdyby nie Reina, w 69. minucie byłoby już 2:0. Hiszpański bramkarz świetnie wybronił mocny strzał Kwadwo Asamoaha i wciąż w drugiej połowie meczu, kibice zgromadzeni na Stadio San Paolo nie zobaczyli żadnej bramki.

Piotr Zieliński w 67. minucie pojawił się na boisku i kilka minut później świetnie zagrał do Insignie, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Buffona. Zdecydowanie była to najlepsza sytuacja do strzelenia bramki przez zespół z Neapolu.

Mimo wielu zmian ofensywnych obu trenerów więcej bramek w Neapolu nie zobaczyliśmy. Ostatecznie SSC Napoli przegrało na własnym stadionie z Juventusem 0:1.

SSC Napoli – Juventus FC 0:1 (0:1) Higuain 13’