„Barça” na remis z Celtą!

Autor: Karol Brandt | 02.12.2017 15:05 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 14. kolejki La Ligi FC Barcelona zgubiła punkty w pojedynku z „Celestes”.

Początek spotkania w wykonaniu obu ekip był dość ospały. Z czasem gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, lecz to jednak goście pierwsi wyszli na prowadzenie. Doszło do tego w 20. minucie, gdy po strzale Maximiliano Gómeza golkiper „Dumy Katalonii” odbił piłkę, lecz przy dobitce Iago Aspasa nie miał już szans.

Na ratunek miejscowym przyszedł Lionel Messi, który dosłownie dwie minuty później doprowadził do wyrównania. Warto dodać, że asystę przy tym trafieniu zanotował Paulinho. W 25. minucie Luis Suárez zrobił wszystko jak należy, jednak sędziowie dopatrzyli się u Urugwajczyka pozycji spalonej, której de facto nie było.

W pierwszej odsłonie gry więcej goli nie padło, choć m.in. Atomowa Pchła obiła jeszcze słupek.

W 62. minucie prostopadłe podanie Jordiego Alby na gola zamienił Luis Suárez. W 70. minucie stan rywalizacji wyrównał bardzo aktywny dziś, Maximiliano Gómez. W doliczonym czasie gry piłkę meczową na głowę miał Paco Alcácer, lecz w kluczowym momencie przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

FC Barcelona – RC Celta Vigo 2:2 (1:1) Messi 22’, Suárez 62’ – Aspas 20’, Gómez 70’