„The Blues” tryumfują; Hazard z dubletem!

Autor: Karol Brandt | 02.12.2017 15:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Anglii rywalizowali dziś z Newcastle United i nie pozostawili rywalom złudzeń, wbijając im trzy gole.

Wynik otworzył piłkarz gości, Dwight Gayle. Snajper „Srok” wykorzystał fakt, że podopieczni Antonio Conte jeszcze się nie obudzili i po zamieszaniu w polu karnym stracili gola. W 21. minucie odpowiedział Eden Hazard, który dopadł do odbitej futbolówki i huknął pod poprzeczkę, nie dając szans na interwencję bramkarzowi Newcastle United.

Nim sędzia zaprosił obie „jedenastki” do szatni, prowadzenie gospodarzom dał Álvaro Morata, który wykorzystał centrę powracającego do podstawowego składu, Victora Mosesa.

W drugiej połowie piłkarze Chelsea FC dominowali w każdej statystyce, a wyróżniającą się postacią był Eden Hazard. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania, gdy w polu karnym przewinił Matt Ritchie. Victor Moses został podcięty, a chwilę potem belgijski skrzydłowy także podciął, ale piłkę nad interweniującym Karlem Darlowem.

Pełna dominacja gospodarzy i trzy wywalczone punkty.

Chelsea FC – Newcastle United 3:1 (2:1) Hazard 21’, 74’ (k.), Morata 33’ – Gayle 12’