„Wieśniaki” nie dały szans „Bykom”

Autor: Karol Brandt | 02.12.2017 17:22 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 14. kolejki Bundesligi podopieczni Juliana Nagelsmanna rozprawili się z zespołem, który w poprzednim sezonie wywalczył wicemistrzostwo Niemiec.

Punktualnie o godzinie 15:30 rozpoczął się szlagier 14. kolejki Bundesligi, w którym TSG 1899 Hoffenheim podejmowało RB Leipzig. Oba zespoły mogły rywalizować w fazie grupowej Ligi Mistrzów, lecz ostatecznie „Wieśniaki” odpadły z eliminacji, przegrywając w dwumeczu z Liverpoolem. Dziś brakowało zdecydowanego faworyta, choć z czasem takowy się pojawił.

W 13. minucie wynik otworzył Nadiem Amiri, który wykorzystał podanie Lukasa Ruppa. Rupp do asysty mógł dołożyć gola, lecz w 34. minucie znalazł się na pozycji spalonej. W międzyczasie strzał z okolic pola karnego oddał Naby Keïta, a futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Już po zmianie stron prowadzenie dla gospodarzy podwyższył Serge Gnabry. Skrzydłowy wypożyczony z Bayernu Monachium wykończył piękną, zespołową akcję. Ten sam zawodnik w 62. minucie zdobył fantastycznego gola. Reprezentant Niemiec dostrzegł, że bramkarz ekipy z Lipska jest wysunięty i postanowił go przelobować. Oddał więc strzał z około czterdziestu metrów i zatonął w objęciach kolegów z zespołu.

W 87. minucie wynik ustalił Mark Uth, który uderzył w prawy dolny róg bramki. Tym samym gospodarze rozstrzelali gości.

TSG 1899 Hoffenheim – RB Leipzig 4:0 (1:0) Amiri 13’, Gnabry 52’, 62’, Uth 87’