Borussia znowu bez zwycięstwa, podział punktów w Leverkusen

Autor: Michał Nowacki | 02.12.2017 17:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayer 04 Leverkusen podejmował u siebie Borussię Dortmund. Od kilku tygodni goście prezentują mocno nierówną formę i to się potwierdziło dzisiaj w starciu na BayArena. Okazało się, że "Aptekarze" pokonali ekipę Thomasa Tuchela w pierwszej połowie, ale w całym meczu padł jedynie remis.

W ósmej minucie okazało się, że 23-letni Maximilian Philipp nie będzie gotowy dokończyć meczu i jego miejsce zajął André Schürrle. W 12. minucie Sven Bender dopadł do piłki uderzanej głową, przymierzył na bramkę Borussii, ale golkiper popisał się świetną paradą i gospodarze dostali rzut rożny.

W 21. minucie Kai Havertz wyskoczył do futbolówki w polu karnym, ale uderzenie głową sprawiło, że piłka trafiła w... poprzeczkę. W 30. minucie problemów z precyzją nie miał Kevin Volland, który dostał piłkę Kaia Havertza i stojąc "oko w oko" z Burkim, zmusił go do kapitulacji.

Osiem minut później asystent przy golu mógł sam się wpisać na listę strzelców. Kai Havertz dostał piłkę w polu karnym i wykorzystał brak krycia, uderzył na bramkę, ale trafił w sam środek, gdzie na posterunku stał Roman Burki.

Chwilę przed przerwą, bo w 41. minucie, arbiter meczu wyrzucił zawodnika gospodarzy z boiska! Wendell za faul obejrzał czerwoną kartkę i na drugą połowę "Aptekarze" wyszli mocno osłabieni.

W 56. minucie André Schürrle dostał świetną piłkę i uderzył bez zastanowienia. Jednak piłka obiła tylko lewy słupek. W 73. minucie ten sam zawodnik zaliczył asystę przy golu Andrija Jarmołenki, który doprowadził do remisu.

Bayer 04 Leverkusen – Borussia Dortmund 1:1 (1:0) Volland 30' – Jarmołenko 73'