66 sekund rozkoszy, United gra dalej

Autor: Karol Brandt | 05.12.2017 22:35 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 6. kolejki fazy grupowej podopieczni José Mourinho wykonali cel i awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje fakt, że „Czerwone Diabły” strzeliły dwa gole w niezwykle krótkim odstępstwie czasowym.

Dzisiejszego wieczoru Manchester United na Old Trafford podejmował CSKA Moskwa. Gospodarze do awansu potrzebowali choćby punktu. Natomiast przyjezdni musieli wygrać wysoko i liczyć na zwycięstwo FC Basel w Lizbonie. Faworytem tej konfrontacji był tryumfator Ligi Europy.

Oba zespoły na boisko wyprowadził włoski arbiter, Gianluca Rocchi. Już od pierwszej minuty spotkania inicjatywa była po stronie gospodarzy, którzy już w 4. minucie mogli wyjść na prowadzenie, lecz Marcus Rashoford trafił tylko w prawy słupek. W 20. minucie fantastyczną interwencją popisał się Igor Akinfiejew. Rosyjski golkiper wybronił strzał oddany przez Luke’a Shawa.

Niespodziewanie w 45. minucie CSKA wyszło na prowadzenie, gdy Mário Fernandes dograł piłkę do Vitinho, a Brazylijczyk uderzył w kierunku bramki. Futbolówka odbiła się jeszcze od Ałana Dzagojewa i wpadła do siatki. Niewiarygodne!

Pierwsza połowa do złudzenia przypominała to, co wydarzyło się 22 listopada w Bazylei.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił to nadal gospodarze przeważali, a także tworzyli sobie okazje bramkowe. Po jednej z nich zmuszony do interwencji został Igor Akinfiejew, lecz Rosjanin zareagował jak należy broniąc uderzenie Marcosa Rashforda.

W 64. minucie Paul Pogba posłał centrę w pole karne, gdzie znajdował się Romelu Lukaku. Belg pomimo krycia obrońcy oddał strzał, po którym gospodarze doprowadzili do wyrównania. Chwilę potem Juan Mata zagrał świetne podanie do Marcusa Rashforda, a Anglik uderzył bez przyjęcia. Strzał był na tyle precyzyjny, że Igor Akinfiejew nie miał czasu na skuteczną interwencję.

W 84. minucie świetną okazję do strzelenia gola zmarnował Ałan Dzagjew, który trafił wprost w Sergio Romero. Ostatecznie Manchester United wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, zaś CSKA Moskwa musi zadowolić się grą w 1/16 Ligi Europy.

Manchester United – CSKA Moskwa 2:1 (0:1) Lukaku 64’, Rashford 66’ – Dzagojew 45'

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

W jednym z meczów 18. kolejki Premier League „Czerwone Diabły” sięgnęły po trzy punkty, a gola strzelił m.in. były piłkarz Evertonu.

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.