Perotti bohaterem rzymian

Autor: Karol Brandt | 05.12.2017 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatnim meczu fazy grupowej „Wilki” wygrały 1:0 z zespołem Jakuba Rzeźniczaka i uzyskały awans do dalszej rundy Champions League.

W jednym ze starć grupy C AS Roma rywalizowała z mistrzem Azerbejdżanu, Qarabağiem. Gospodarze walczyli o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, zaś goście grali jedynie o honor. Co oczywiste, większe szanse na zwycięstwo dawano „Wilkom”.

Na boisku piłkarzom towarzyszył niemiecki arbiter, Tobias Stieler. W pierwszej odsłonie gry wicemistrzowie Włoch stworzyli sobie trzy okazje bramkowe. Wszystkie miały miejsce w ostatnich minutach. Wówczas swoich szans próbowali: Manolas, Dżeko i Nainggolan. W przypadku dwóch pierwszych akcji piłka lądowała obok bramki, a strzał Belga zatrzymał bramkarz przyjezdnych, Ibrahim Šehić.

Jednak już kilka minut po wznowieniu gry AS Roma otworzyła wynik rywalizacji. W tej sytuacji Diego Perotti przejął piłkę i wbiegł z nią w pole, a następnie przetransportował do Edina Dżeko. Strzał Bośniaka odbił bramkarz, lecz przy dobitce byłego piłkarza Genoi nie miał już żadnych szans. W 62. minucie z okolic pola karne swojego szczęścia próbował Radja Nainggolan, a wspaniałą interwencją popisał się Ibrahim Šehić.

Summa summarum więcej goli nie padło, a AS Roma uzyskała awans do 1/8 finału fazy pucharowej z drugiej pozycji w grupie.

AS Roma – Qarabağ FK 1:0 (0:0) Perotti 53’

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

W Rzymie Cagliari Calcio było skazywane na pożarcie. AS Roma jednak niemiłosiernie męczyła się z przeciwnikiem. Dopiero w doliczonym czasie gry gospodarze strzelili jedynego gola w meczu, wcześniej marnując rzut karny.