Świetne widowisko w Monachium. Kolejna bramka Roberta Lewandowskiego

Krystian Kutt | 05.12.2017 22:36 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Bayern Monachium wygrał ostatnie spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA. "Bawarczycy" byli bliscy zajęcia pierwszego miejsca w grupie, ale zabrakło im dwóch bramek.

Już w 3. minucie dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Kylian Mbappe, ale strzał młodego Francuza obronił Sven Ulreich. W 8. minucie za sprawą Roberta Lewandowskiego Bayern wyszedł na prowadzenie. Świetne podanie głową Davida Alaby i techniczny strzał Polaka dały prowadzenie mistrzom Niemiec. Był to 52. gol Lewandowskiego w tym roku. Świetna forma naszego kapitana reprezentacji Polski.

Stuprocentową sytuację do wyrównania wyniku meczu PSG miało w 33. minucie. Sprzed pola karnego świetnym podaniem popisał się Mbappe, ale strzał Neymara pewnie obronił bramkarz Bayernu i wciąż gospodarze prowadzili 1:0. 4 minuty po świetnej sytuacji Neymara, Bayern strzelił kolejną bramkę. Doskonałe podanie Jamesa Rodrigueza wykorzystał Corentin Tolisso, który mocnym uderzeniem piłki głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Pięć minut po wznowieniu gry PSG strzeliło kontaktową bramkę. Cavani podał w polu karnym do Mbappe i uderzeniem piłki głową, młody Francuz strzelił pierwszą bramkę w tym meczu dla swojego zespołu.

W kolejnych minutach spotkania zdecydowaną przewagę mieli goście. Byli zdecydowanie aktywniejsi oraz agresywniejsi w akcjach ofensywnych.

Bayern Monachium w 69. minucie strzelił trzecią bramkę w dzisiejszym meczu. Świetną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Kingsley Coman i podał piłkę do swojego rodaka – Tolisso. Francuski pomocnik strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, podwyższając wynik na 3:1.

Mimo kolejnych sytuacji obu drużyn, więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Ostatecznie Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain 3:1 i zajął drugie miejsce w grupie B.

Bayern Monachium – Paris Saint-Germain 3:1 (2:0) Lewandowski 8’, Tolisso 37’, 69’ – Mbappe 50’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Bayern Monachium, Francja , Niemcy, Polska, Paris Saint-Germain, Robert Lewandowski, Corentin Tolisso, Kylian Mbappe, Bayern - PSG 2017-12-05

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

„Paryżanie” pokonali „Czerwono-Czarnych”, a wynik rywalizacji już w 4. minucie otworzył były zawodnik Barcelony, Neymar.

• Co za końcówka w Stuttgarcie! Ulreich ratuje Bayern!

Mistrz Niemiec nie zwalnia tempa. W meczu 17. kolejki niemieckiej 1.Bundesligi ofiarą „Bawarczyków” padła ekipa VfB Stuttgart, która w ostatniej minucie bliska była wyrównania. Dziś po niemiecku Ulreich znaczy bohater!