Liga Mistrzów: Komplet wyników wtorkowych spotkań fazy grupowej

Autor: Karol Brandt | 05.12.2017 23:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Znamy już połowę ekip, które awansowały do 1/8 finału.

Recenzja meczu Manchester United – CSKA Moskwa

Recenzja meczu Bayern Monachium – Paris Saint-Germain

Recenzja meczu AS Roma – Qarabağ FK

Recenzja meczu FC Barcelona – Sporting CP

Recenzja meczu Chelsea FC – Atlético Madryt

Recenzja meczu Olympiakos SFP – Juventus FC

FC Basel rywalizował z CSKA Moskwa o miejsce gwarantujące grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Ostatecznie „RotBlau” wyprzedzili „Konie”. Mistrzowie Szwajcarii pokonali Benficę 2:0, a strzelanie już w 5. minucie rozpoczął Mohamed Elyounoussi, który wykorzystał centrę Michaela Langa. W 65. minucie wynik spotkania ustalił Dimitri Oberlin. Młody napastnik wykończył świetną, zespołową akcję. Wielka chwila dla ekipy z Bazylei!

SL Benfica – FC Basel 0:2 (0:1) Elyounoussi 5’, Oberlin 65’

Celtic FC potrzebował niewiele, by uzyskać awans do 1/16 finału Ligi Europy i choć dzisiaj przegrał to wykonał swój cel. Wszystko dlatego, że RSC Anderlecht wygrał raptem 1:0, a jedynego gola w 62. minucie strzelił defensor Celticu… Jozo Šimunović.

Celtic FC – RSC Anderlecht 0:1 (0:0) Šimunović 62’ (sam.)

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, RSC Anderlecht, Celtic Glasgow, Szkocja, Belgia, Portugalia, Benfica Lizbona, FC Basel, Szwajcaria, Benfica - Basel 2017-12-05, Celtic - Anderlecht 2017-12-05

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.