BVB w Lidze Europy; Ronaldo z rekordem!

Autor: Karol Brandt | 06.12.2017 22:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Hiszpanii pokonali Borussię Dortmund. Ekipa z Zagłębia Ruhry, choć przegrała to i tak uzyskała awans do 1/16 finału Ligi Europy.

W środę szóstego grudnia Real Madryt na zakończenie zmagań grupowych rywalizował z Borussią Dortmund. Od początku sezonu gospodarzom dolegały problemy kadrowe, jednak co powiedzieć o gościach, którzy na to spotkanie przybyli aż bez ośmiu kontuzjowanych piłkarzy.

Obie ekipy na boisko wyprowadził czeski arbiter, Pavel Královec. Gospodarze wyszli na prowadzenie w ósmej minucie, gdy piłkę w pole karne zagrał Cristiano Ronaldo. Futbolówkę źle przyjął Isco, dzięki czemu trafiła ona do Borjy Mayorala, który pokonał bramkarza gości.

Kilka minut później CR7 oddał fantastyczny strzał, a piłka wpadła w prawy róg bramki, Roman Bürki był bez szans.

Dzięki temu trafieniu Portugalczyk został pierwszy zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który wpisał się na listę strzelców w każdym z sześciu spotkań fazy grupowej.

W 27. minucie szczęście uśmiechnęło się do „Los Blancos”, gdy do okazji strzeleckiej w polu karnym doszedł Shinji Kagawa. Wówczas Keylor Navas do spółki z defensorami oddalił zagrożenie. W 35. minucie szansę na zdobycie bramki zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang. W 38. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Raphaël Varane, a jego miejsce zajął Marco Asensio.

W 43. minucie błąd Mateo Kovačicia doskonale wykorzystali dortmundczycy. W tej sytuacji centrę Marcela Schmelzera na gola zamienił Pierre-Emerick Aubameyang.

Już na początku drugiej odsłony gry do wyrównania doprowadził gaboński napastnik, który nic sobie nie robił z rozpaczliwych prób odbioru piłki, a następnie przelobował Keylora Navasa. W 80. minucie Cristiano Ronaldo wpakował futbolówkę do siatki, lecz gol nie został uznany, gdyż 32-latek znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę potem wynik ustalił Lucas Vázquez, który oddał niezwykle precyzyjny strzał.

Summa summarum Real Madryt sięgnął po trzy pukty.

Real Madryt – Borussia Dortmund 3:2 (2:1) Mayoral 8’, C. Ronaldo 12’, Vázquez 81’ – Aubameyang 43’, 49’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Hiszpania, Niemcy, Borussia Dortmund, Cristiano Ronaldo, Pierre-Emerick Aubameyang, Lucas Vazquez, Borja Mayoral, Real Madryt - Borussia D. 2017-12-06

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik FC Barcelony doznał kontuzji w spotkaniu z Deportivo La Coruña i nie zagra w piłkę przez najbliższe trzy tygodnie. Tym samym zabraknie go w składzie „Dumy Katalonii” na ligowe „El Clásico”.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Bramkarz Realu Madryt Keylor Navas został wybrany na piłkarza roku strefy CONCACAF.