Drugi garnitur „Kogutów” za mocny dla APOEL-u

Autor: Karol Brandt | 06.12.2017 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W szóstej kolejce fazy grupowej Tottenham Hotspur nie pozwolił sobie na stratę punktów i pewnie pokonał najlepszy zespół na Cyprze.

„Koguty” już przed rozpoczęciem spotkania z APOEL-em miały zapewniony awans z pierwszej pozycji w grupie. W związku z tym Mauricio Pochettino posłał na boisko drugi garnitur, czego nie można było powiedzieć o szkoleniowcu mistrzów Cypru. Goście walczyli o grę w 1/16 finału Ligi Europy.

Jednak gospodarze nie zamierzali oddać trzech punktów i już w 20. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Fernando Llorente. Nim sędzia zakończył pierwszą połowę prowadzenie podwyższył Heung-Min Son, który w 44. minucie mógł mieć na swoim koncie kolejne trafienie, lecz jego strzał zatrzymał Nauzet Pérez.

W 80. minucie wynik spotkania ustalił Georges-Kevin N'Koudou. Piłka po jego strzale odbiła się od jednego z rywali i kompletnie zmyliła bramkarza APOEL-u.

Tottenham Hotspur – APOEL FC 3:0 (2:0) Llorente 20’, Son 37’, N’Koudou 80’