City przegrało ostatni mecz fazy grupowej

Autor: Michał Nowacki | 06.12.2017 22:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City fatalnie spisał się w ostatniej kolejce na wyjeździe z Szachtarem Donieck i przegrał spotkanie na Ukrainie. Josep Guardiola zdecydował się na eksperymentalny skład, gdyż jego zespół miał zapewniony awans z pierwszego miejsca, zaś w weekend zagra derby z Manchesterem United.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 26. minucie, Bernard dostał znakomitą piłkę i uderzył w prawy górny róg bramki Edersona. Trzy minuty później ten sam zawodników próbował zmusić bramkarza City do kapitulacji, uderzył tym razem w lewy róg, ale Ederson wspaniale obronił. Jednak w 32. minucie bramkarz gości znowu był bez szans. Tym razem Marlos prostopadle zagrał do Ismaila, który podwyższył prowadzenie na 2:0.

Po dwóch straconych golach ekipa Josepa Guardioli zaczęła się rzucać do odrabiania strat. W 43. minucie Gabriela Jesusa zatrzymał bramkarz, gdy wyszedł na przedpole.

Drugą połowę City rozpoczęło od zdecydowanych ataków. Andrij Piatow już w pierwszej akcji musiał bronić strzał Leroya Sane i uchronił zespół przed utratą gola. W końcówce meczu City mogło doprowadzić do remisu, ale z dwóch okazji wykorzystało tylko jedną. Najpierw w 80. minucie Gabriel Jesus trafił w lewy słupek. W doliczonym czasie gry rzut karny na bramkę zamienił Sergio Agüero.

Szachtar Donieck – Manchester City 2:1 (2:0) Bernard 26', Ismaily 32' – Agüero 90+2' (k.)

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

• „Obywatele” skarcili „Koguty”

Z racji zbliżających się świąt, Premier League sprezentowała nam nie lada spotkanie. Na Etihad Stadium Manchester City podjął Tottenham Hotspur. To spotkanie zdecydowanie mogło się podobać, ponieważ obie drużyny grały atrakcyjny dla oka futbol. Zwycięzcą w tym prestiżowym starciu okazał się zespół Josepa Guardioli, który nie był zbyt gościnny dla „Kogutów”.