City przegrało ostatni mecz fazy grupowej

Autor: Michał Nowacki | 06.12.2017 22:36 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester City fatalnie spisał się w ostatniej kolejce na wyjeździe z Szachtarem Donieck i przegrał spotkanie na Ukrainie. Josep Guardiola zdecydował się na eksperymentalny skład, gdyż jego zespół miał zapewniony awans z pierwszego miejsca, zaś w weekend zagra derby z Manchesterem United.

Pierwszy gol dla gospodarzy padł w 26. minucie, Bernard dostał znakomitą piłkę i uderzył w prawy górny róg bramki Edersona. Trzy minuty później ten sam zawodników próbował zmusić bramkarza City do kapitulacji, uderzył tym razem w lewy róg, ale Ederson wspaniale obronił. Jednak w 32. minucie bramkarz gości znowu był bez szans. Tym razem Marlos prostopadle zagrał do Ismaila, który podwyższył prowadzenie na 2:0.

Po dwóch straconych golach ekipa Josepa Guardioli zaczęła się rzucać do odrabiania strat. W 43. minucie Gabriela Jesusa zatrzymał bramkarz, gdy wyszedł na przedpole.

Drugą połowę City rozpoczęło od zdecydowanych ataków. Andrij Piatow już w pierwszej akcji musiał bronić strzał Leroya Sane i uchronił zespół przed utratą gola. W końcówce meczu City mogło doprowadzić do remisu, ale z dwóch okazji wykorzystało tylko jedną. Najpierw w 80. minucie Gabriel Jesus trafił w lewy słupek. W doliczonym czasie gry rzut karny na bramkę zamienił Sergio Agüero.

Szachtar Donieck – Manchester City 2:1 (2:0) Bernard 26', Ismaily 32' – Agüero 90+2' (k.)