Sam Zieliński meczu nie wygra; „Błękitni” w Lidze Europy

Mateusz Deluga | 06.12.2017 22:46 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Starcie Feyenoordu z Napoli zapowiadało się emocjonująco. Ekipa spod Wezuwiusza musiała wygrać swoje spotkanie i liczyć na potknięcie Szachtara. Niestety „Górnicy” wygrali swoje zawody, a SSC Napoli przegrało z Feyenoordem.

Już w 2. minucie Piotr Zieliński zapewnił prowadzenie „Błękitnym”. Polak znakomicie odnalazł się w polu karnym i umieścił piłkę pod poprzeczkę bramki. W 19. minucie Dries Mertens znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

W 33. minucie Steven Berghuis znalazł się na prawej stronie pola karnego. Pomocnik posłał dośrodkowanie wprost na głowę Jørgensena, który wyrównał stan gry.

Mecz stał na wysokim poziom. Żadna ze stron nie chciała pogodzić się z wynikiem. Walka momentami była naprawę zażarta.

Do przerwy wynik 1:1. Obie drużyny zostały zaproszone przez sędziego do szatni.

W 57. minucie ponownie Dries Mertens znalazł się ponownie w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Niestety strzał Belga został obroniony przez Kennetha Vermeera.

W 84. minucie Tonny Vilhena otrzymał drugą żółtą kartkę za niebezpieczne zagranie. Mistrzowie Holandii zakończą przygodę z Ligą Mistrzów w „dziesiątkę”.

W doliczonym czasie gry gospodarze wykonali rzut różny. Jeremiah St. Juste wyskoczył najwyżej i zdobył bramkę dla mistrzów Holandii.

Włosi niespodziewanie przegrali z Feyenoordem. A Holendrzy wygrali swój pierwszy mecz w grupie.

Feyenoord Rotterdam – SSC Napoli 2:1 (1:1) Jørgensen 33’, St. Juste 90+1’ Zieliński 2’

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.