„Czarne Orły” w fazie pucharowej; „Byki” poznają smak Ligi Europy

Mateusz Deluga | 06.12.2017 22:48 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Pojedynek RB Leipzig z mistrzem Turcji zapewnił niezwykłe emocje kibicom zasiadającym na RB Arenie. Wicemistrz Niemiec mógł awansować do fazy pucharowej, jednak nie wykorzystał swojej szansy i przegrał na własnym stadionie z mistrzem Turcji.

W 10. minucie Willy Orban sfaulował przeciwnika w polu karnym. Arbiter podyktował „jedenastkę” dla Beşiktaşu. Karnego na gola zamienił Álvaro Negredo.

W 15. minucie Willi Orban mógł zdobyć wyrównującą bramkę dla „Byków”. Niemcy wykonali rzut rożny, obrońca dotarł jako pierwszy do futbolówki, jednak piłka po jego strzale wylądowała na lewym słupku bramki. W 21. minucie Timo Werner zdobył bramkę dla zespołu z Lipska, jednak reprezentant Niemiec był na dwumetrowym spalonym i jego bramka nie została zaliczona.

Do końca pierwszej połowy niewiele się działo. Na RB Arenie po pierwszych 45 minutach było 1:0 dla gości.

W drugiej połowie gospodarze stale naciskali na bramkę mistrzów Turcji. Jednak bramkarz „Czarnych Orłów” znajdował się w wybornej formie. W 57. minucie Kampl zdecydował się na strzał. Piłka zmierzała na bramkę z niezwykłą siłą, jednak bramkarz gości wykazał się niesamowitym refleksem.

W 65. minucie Jean-Kevin Augustin umieścił piłkę w siatce, jednak tak jak w przypadku Wernera, bramka nie została uznana. W 85. minucie piłkarze RB Leipzig dopięli swego. Naby Keïta zdecydował się na indywidualny rajd, który zakończył bramką.

Niestety „Byki” cieszyły się z prowadzenia niespełna trzy minuty, bowiem bramkę na 2:1 zdobył Talisca. Brazylijczyk uderzył piłkę bez przyjęcia. Bramkarz gospodarzy nie miał żadnych szans.

Mecz zakończył się wygraną „Czarnych Orłów”, a „Bykom” należy się szacunek za odważną postawę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

RB Leipzig – Beşiktaş JK 1:2 (0:1) Keïta 85’ – Negredo 10’ (k.), Talisca 90'