Porto gromi mistrza Francji, gol Glika w pożegnalnym meczu Monaco

Autor: Michał Nowacki | 06.12.2017 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Porto nie dało żadnych szans mistrzowi Francji i pokonało AS Monaco 5:2. W jednej z akcji zawodnicy obu klubów pobili się na boisku, więc obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu.

W dziewiątej minucie Yacine Brahimi zagrał do Vincenta Aboubakara, który płaskim strzałem otworzył wynik meczu. W 33. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie "Smoków". Danilo Pereira podał mu piłkę a on po ziemi oddał strzał i było 2:0.

W 38. minucie Felipe z FC Porto i Rachid Ghezzal z AS Monaco wdali się w jednoosobowy pojedynek, więc sędzia słusznie wyrzucił obu zawodników z boiska i każdemu z nich pokazał po czerwonej kartce. W 45. minucie Vincent Aboubakar podziękował za asystę przy pierwszej bramce i odwdzięczył się tym samym, podał do Yacine'a Brahimiego, który bez kłopotów stojąc "oko w oko" z Benaglio pokonał go.

W 59. minucie AS Monaco zdobyło honorowe trafienie, Ivan Marcano zagrał ręką i arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Kamil Glik, który nie pomylił się z 11. metrów i użył sporo siły uderzając w lewą część bramki.

Radość gości trwałą tylko cztery minuty, ten który sprokurował rzut karny zaliczył asystę. Podał futbolówkę do Alexa Tellesa, a Brazylijczyk przymierzył w prawy dolny róg.

W 78. minucie Balde Keita zagrał piłkę w pole karne, gdzie stał Falcao i głową wpisał się na listę strzelców. Na tablicy widniał wynik 4:2, ale po 10 minutach Porto znowu pokonało mistrza Francji i mecz zakończył się wynikiem 5:2. W 88. minucie Ricardo Pereira dośrodkował futbolówkę w "szesnastkę" gości, gdzie niepilnowany stał Tiquinho Soares i głową pokonał Benaglio po raz ostatni tego wieczoru.

FC Porto – AS Monaco 5:2 (3:0) Aboubakar 9', 33', Brahimi 45', Telles 65', Soares 88' – Glik 61', Falcao 78'

• 1893 vs. 1894

W 1893 roku powstał FC Basel, rok później aktualną nazwę klubu otrzymali „The Citizens”. Rówieśnicy stoczą ze sobą szwajcarsko-angielski bój i choć faworyt widoczny jest gołym okiem to „RotBlau” mogą sporo namieszać, podobnie jak uczynili to w fazie grupowej.

Napastnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe przyznał, że jego drużyna ma szansę pokonać Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Tottenham Hotspur wreszcie zawitał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów i podobnie jak w 2011 roku, trafił na włoski zespół. Juventus FC, po przegranym finale z Realem Madryt, pała żądzą rewanżu, na który jednak będzie musiał poczekać, gdyż los splótł go z rywalem grupowym mistrzów Hiszpanii, zespołem prowadzonym przez Mauricio Pochettino.

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.