Bosz: Zasłużenie odpadliśmy

Autor: Dariusz Maruszczak | 07.12.2017 15:48 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Szkoleniowiec Borussii Dortmund Peter Bosz wypowiedział się na temat przegranego meczu z Realem Madryt i odpadnięcia jego drużyny z rozgrywek.

– Zaczęliśmy bardzo źle. Jednak później można było zobaczyć drużynę, która gra wspólnie i potrafi zaprezentować dobry futbol. Pokazaliśmy, że mamy wielu świetnych piłkarzy, co jest dobre dla przyszłości Borussii, zwłaszcza że po przerwie zimowej kilku zawodników wróci po kontuzjach – powiedział Bosz.

– Chcieliśmy grać bardziej kompaktowo i można było zobaczyć, że nie naciskaliśmy rywali tak wysoko jak zwykle. Jednak jeśli gramy trochę głębiej, musimy być bardziej agresywni w tych strefach. Zawiedliśmy pod tym względem, dlatego Real miał dwie łatwe okazje do zdobycia gola. W pierwszej połowie mieliśmy wiele szans, ale tylko jedną wykorzystaliśmy – podsumował spotkanie trener BVB.

Przypomnijmy, że Borussia jest pierwszym zespołem w historii Ligi Mistrzów, który awansował do Ligi Europy dzięki zdobyciu raptem dwóch punktów.

– Oczywiście chcieliśmy zostać w Lidze Mistrzów, ale muszę powiedzieć, że zasłużenie odpadamy. Teraz musimy zrobić wszystko, żeby zajść jak najdalej w Lidze Europy – wyznał Bosz, który opisał tegoroczny występ Borussii mianem „rozczarowującego”.

Trener Borussii miał jednak kilka pozytywnych spostrzeżeń z wczorajszego meczu. – Pokazaliśmy kolejny raz, że możemy rywalizować z taką drużyną na Bernabeu i grać świetny futbol w niektórych fazach meczów. Chcemy wrócić na zwycięski szlak. Aubameyang kolejny raz pokazał, że jest świetnym piłkarzem.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Niemcy, Borussia Dortmund, Peter Bosz

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze