Jeden młot i po „The Blues”

Autor: Karol Brandt | 09.12.2017 15:23 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

16. kolejka Premier League nie była szczęśliwa dla podopiecznych Antonio Conte, którzy stracili gola już na początku spotkania.

Dzisiejszego popołudnia londyńska Chelsea, która w ubiegły wtorek zremisowała z Atlético Madryt 1:1, rywalizowała na wyjeździe z West Hamem. Mistrzowie Anglii ostatecznie zostali wyprzedzeni w tabeli przez Romę i w 1/8 finału Ligi Mistrzów będą losowani z drugiego koszyka. W tym pojedynku za faworyta uznawano „The Blues”.

Tym czasem „Młoty” objęły prowadzenie już w szóstej minucie. W tej sytuacji Marko Arnautović świetnie odnalazł się w polu karnym rywali i po przyjęciu piłki huknął w lewy róg bramki. W 28. minucie do wyrównania doprowadzić mógł N’Golo Kanté, lecz Adrian się fantastycznie ustawił i udaremnił próbę Francuza.

W pierwszej połowie goście nie mieli patentu na szczelną defensywę gospodarzy. Tym samym West Ham United schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Na kolejną okazję bramkową musieliśmy poczekać aż do 83. minuty. Wówczas podanie w polu karnym odebrał Álvaro Morata, jednak fatalnie przestrzelił. Chwilę potem swoich szans próbował Eden Hazard, lecz futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył pięć minut. Pomimo tego rezultat nie uległ już zmianie, a „Młoty” sięgnęły po trzy punkty.

West Ham United – Chelsea FC 1:0 (1:0) Arnautović 6’