Tottenham zdemolował Stoke; Shawcross zagrał na dwa fronty!

Autor: Karol Brandt | 09.12.2017 17:49 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 16. kolejce Premier League podopieczni Mauricio Pochettino nie dali żadnych szans ekipie dowodzonej przez Marka Hughesa. W trakcie spotkania doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż kapitan „Garncarzy” strzelił dwa gole: samobójczego oraz honorowego.

„Koguty” wywalczyły awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszej pozycji w grupie. Dziś ich rywalem byli piłkarze Stoke City. Jeśli chodzi o absencje to gospodarze musieli sobie radzić m.in. bez Toby’ego  Alderweirelda, zaś gościom pomóc nie mógł m.in. Bruno Martins Indi.

Wynik w 21. minucie otworzył... stoper Stoke City, Ryan Shawcross. W kolejnych minutach Tottenham przeprowadził prawdziwą nawałnicę, a na bramkę gości uderzali kolejno: Son, Eriksen i dwukrotnie Kane. Najbliżej powodzenia był bez wątpienia Koreańczyk, którego strzał w ostatniej chwili zatrzymał Jack Butland. Świetna pierwsza połowa w wykonaniu „Kogutów”.

Już kilka minut po wznowieniu gry gospodarze strzelili kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Heung-Min Son, któremu asystował Dele Alli. Następnie dublet ustrzelił Harry Kane. Anglik najpierw strzelił głową, a chwilę potem uderzył nogą. W obu przypadkach golkiper był bez szans.

W 74. minucie gola na 5:0 strzelił Christian Eriksen. Duńczyk wykorzystał podanie Heung-Min Sona. Tottenham nie dał dziś rywalom żadnych szans. Choć w 80. minucie bramkę honorową strzelił... Ryan Shawcross.

Tottenham Hotspur – Stoke City 5:1 (1:0) Shawcross 21’ (sam.), Son 53’, Kane 54, 65’, Eriksen 74’ – Shawcross 80’

• Tottenham wkracza na rynek transferowy

Po 511 dniach, Tottenham Hotspur wkracza na rynek transferowy. Klub za rekordową kwotę chce pozyskać Tanguy Ndombele z Olympique Lyon.

Tottenham Hotspur nie zamierza przedłużać umowy z Fernando Llorente. Jak podaje dziennik AS, usługą finalisty zeszłej edycji Ligi Mistrzów zainteresowany jest AC Milan, który chcę sprowadzić zawodnika za darmo.

To, że Dani Ceballos opuści Real Madryt jest niemal pewne. Gdy na ławce trenerskiej ponownie zasiadł Zinédine Zidane rola Hiszpana zmniejszyła znaczenie w zespole.

Włodarze Tottenhamu chcą zaproponować nową umowę, aby Christian Eriksen został w zespole "Kogutów" na kolejne lata. Duńczyk w takim wypadku może liczyć na sporą podwyżkę.

• Znamy pary 1/4 Ligi Mistrzów!

Dzisiaj w południe rozlosowano ćwierćfinały tegorocznej edycji Champions League. Szlagierowym starciem tej fazy będzie bez wątpienia mecz Barcelony z Manchesterem United. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek dwóch angielskich ekip – Manchesteru City i Tottenhamu.