Real przybił „piątkę” z Sevillą; dublet C. Ronaldo!

Autor: Karol Brandt | 09.12.2017 18:02 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Mecz 15. kolejki La Ligi kibice „Królewskich” zapamiętają na bardzo długo. W końcu pięciu goli nie strzela się codziennie.

Dzisiejszego popołudnia Real Madryt w hicie 15. kolejki La Ligi podejmował u siebie Sevillę. Oba zespoły wywalczyły awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, jednak faworytem do zwycięstwa konfrontacji rozgrywanej w stolicy Hiszpanii był obrońca trofeum.

Przed pierwszym gwizdkiem Cristiano Ronaldo zaprezentował kibicom Złotą Piłkę France Football.

Piłkarzom na boisku towarzyszył arbiter główny, Juan Martínez Munuera. Sergio Rico musiał się napracować już w drugiej minucie, gdy na jego bramkę uderzał Lucas Vázquez. Wówczas „Królewscy” wywalczyli rzut rożny, po którym na listę strzelców wpisał się Nacho Fernández. Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji kardynalny błąd popełnił Simon Kjaer.

W 23. minucie genialne, otwierające drogę do bramki podanie posłał Marco Asensio. Piłka trafiła do Cristiano Ronaldo, który bez trudu pokonał bramkarza „Palanganas”. Kilka minut później futbolówkę ręką w polu karnym zagrał Jesús Navas, a sędzia wskazał na „wapno”. Tradycyjnie do „jedenastki” podszedł 32-letni Portugalczyk i choć Sergio Rico wyczuł zamiary rywala, to piłka ostatecznie wpadła do siatki.

W 38. minucie fantastyczną akcję wyprowadzili „Los Blancos”, a asystę przy trafieniu Toniego Kroosa zanotował Lucas Vázquez. Nim sędzia zagwizdał na przerwę, gola do szatni strzelił jeszcze Achraf Hakimi, któremu futbolówkę podawał Karim Benzema. 5:0, totalna dominacja gospodarzy!

Po zmianie stron piłkarze Realu Madryt wyraźnie zwolnili. Trudno im się dziwić, mieli swój wynik, a w perspektywie klubowy mundial. W 76. minucie boisko opuścił autor dwóch goli, Cristiano Ronaldo, który utrzymał gromkie brawa. Dziesięć minut później swojej okazji nie wykorzystał Isco, który będąc w polu karnym uderzył w sam środek bramki.

Real Madryt – Sevilla FC 5:0 (5:0) Nacho 3’, C. Ronaldo 23’, 31’ (k.), Kroos 38’, Achraf 42’