Basel odrabia straty do Young Boys. Dublet Ajetiego zapewnił komplet punktów

Autor: Kacper Chwedoruk | 09.12.2017 21:35 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Szwajcarii po bardzo słabym początku sezonu wrócili na właściwe tory. Wygrali czwarty mecz z rzędu i już znajdują się bardzo blisko prowadzącego w tabeli BSC Young Boys.

Pierwsza część, jak zresztą całe spotkanie, przebiegało pod zdecydowaną kontrolą gospodarzy. Basel od początku rzucił się na rywala i starał się udokumentować swoją przewagę szybkim trafieniem. St. Gallen jednak bardzo skutecznie się broniło, a obrona skapitulowała dopiero w 26. minucie. Wówczas strzelanie rozpoczął Ajeti, który był zdecydowanie najlepszym piłkarzem na boisku.

Gospodarze, mimo wielu dogodnych sytuacji nie potrafili kolejny raz pokonać golkipera rywala. Dopiero po przerwie Basel okazał się skuteczniejszy i pewnie zmierzał po czwarty ligowy triumf z rzędu. Prowadzenie dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył niezawodny tego dnia Ajeti i już wówczas stało się jasne kto zgarnie komplet punktu sobotniego wieczoru.

W końcówce Basel jeszcze raz zdołał umieścić futbolówkę w bramce gości.Tym razem rolę Ajetiego przejął Aknji, który ustalił wynik tego jednostronnego widowiska. St. Gallen przez cały mecz nie było w stanie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę, co pokazuje jak bardzo byli bezradni.

FC Basel – FC Sankt Gallen 3:0 (1:0) Ajeti 26', 65', Akanji 72'