Podział punktów w Derby d'Italia

Krystian Kutt | 09.12.2017 22:46 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus FC zremisował na własnym boisku z Interem Mediolan 0:0. Cały mecz w bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny, ale nie miał zbyt wiele pracy.

Pierwszą sytuację do strzelenia bramki miał Juventus. W 9. minucie świetnie dośrodkował Juana Cuadrado, ale strzał Mario Mandżukicia pewnie obronił Samir Handanović. Dobitka Mandżukicia była już za słaba i wciąć w derbach Włoch utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W kolejnych minutach spotkania, oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej dogodnej sytuacji. Piłka w tym czasie gry, znajdywała się przede wszystkim w środkowej części boiska. Widać było przewagę gospodarzy, jednak defensywa Interu w tym spotkaniu spisywała się bardzo dobrze.

W pierwszej połowie spotkania na Allianz Stadium dobrą sytuację miał jeszcze Mandżukić, ale jego strzał wylądował na poprzeczce bramki i do przerwy w derbach Włoch było 0:0. Warto odnotować, że Inter w pierwszej połowie nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę "Juve".

Na początku drugiej połowy, dobrą sytuację miał znów Mandżukić, ale chorwacki snajper źle przyjął sobie piłkę w polu karnym i nie zdążył oddać nawet strzału na bramkę. Kilka minut po dobrej sytuacji Mandżukicia, dobrą akcją popisał się Mauro Icardi. Argentyńczyk ograł w polu karnym Giorgio Chielliniego i oddał strzał, który ręką obronił Mehdi Benatia, ale sędzia nie zauważył tego i nie podyktował rzutu karnego.

Zdecydowaną przewagę w drugiej połowie mieli już piłkarze Juventusu. Przez cały czas starali się atakować, ale dobrze w bramce spisywał się Handanović.

Pomimo zdecydowanej przewagi gospodarzy, mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Wojciech Szczęsny zagrał cały mecz, ale nie był przetestowany ani razu przez zawodników Interu Mediolan.

Juventus FC – Inter Mediolan 0:0