„Obywatele” przejęli Manchester

Mateusz Deluga | 10.12.2017 19:33 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu dwóch zwaśnionych drużyn z Manchesteru nie zabrakło emocji oraz bramek. Na nieszczęście dla „Czerwonych Diabłów”, derbowy pojedynek zwyciężyła ekipa „Obywateli”.

W 17 minucie Gabriel Jesus znalazł się w polu karnych „Czerwonych Diabłów” i niespodziewanie uderzył na bramkę. David De Gea uratował jednak sytuację. W 42. minucie David Silva wykorzystał zamieszanie w polu karnym „Czerwonych Diabłów” i umieścił piłkę w siatce. W 43. minucie Sané przyjął piłkę i oddał niebezpieczny strzał w kierunku bramki United. De Gea ponownie uratował skórę gospodarzom.

Na odpowiedź Manchesteru United musieliśmy poczekać niespełna pięć minut. Marcus Rashford wykorzystał błąd obrońcy Manchesteru City, po czym wyrównał stan spotkania.

W 54. minucie Nicolás Otamendi znalazł się we właściwym czasie oraz miejscu i zdobył drugą bramkę dla „Obywateli”.

Goście, jak i gospodarze w kolejnych minutach nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji. Tempo meczu spadało z minuty na minutę.

W 70. minucie De Bruyne mógł zdobyć trzecią bramkę dla City, jednak jego strzał w fenomenalny sposób obronił De Gea. W końcówce spotkania dał o sobie znać Romelu Lukaku, który zmarnował dwie znakomite sytuacje. Świetnie w tej sytuacji zaprezentował się również Ederson.

Więcej bramek na Old Trafford nie padło. Spotkanie stało na naprawdę wysokim poziomie, a od dziś Manchester, ku uciesze kibiców City, będzie błękitny.

Manchester United – Manchester City 1:2 (1:1) Rashford 45+2’ – Silva 43’, Otamendi 54’