Krwawe zawody w Zaporożu; wygrana Zorii!

Autor: Karol Brandt | 10.12.2017 20:26 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Ukrainy do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry prowadzili 1:0, wówczas gospodarze wywalczyli rzut karny. To, co wydarzyło się później, z pewnością nie spodobało się kibicom „Górników”.

Szachtar Donieck kilka dni temu pokonał 2:1 Manchester City i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów z drugiej pozycji w grupie. Tym razem rywalem podopiecznych Paulo Fonsecy byli piłkarze Zorii Ługańsk.

W pierwszej odsłonie gry przewagę w posiadaniu piłki mieli przyjezdni, którzy w przeciwieństwie do gospodarzy, stworzyli sobie trzy okazje bramkowe, jednak bramkarz Zorii musiał interweniować tylko raz. Co warte odnotowania, oba zespoły popełniły aż 13 fauli.

Już w 56. minucie prowadzenie Szachtarowi dał Iwan Petriak, któremu asystował Bernard. Jednak pod koniec spotkania „Górnikom” zaczęły puszczać nerwy, a z boiska wyleciał najpierw autor gola, a chwilę potem do szatni udał się Fred.

W ostatnich minutach spotkania na boisku panował ogromny chaos, co wykorzystali piłkarze Zorii. W 90. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Bohdan Butko, a sędzia wskazał na „wapno”. Chwilę potem za protesty żółtą kartkę otrzymał Jarosław Rakicki, a że było to już jego drugie upomnienie, to musiał dołączyć do Petriaka i Freda. Skutecznym egzekutorem „jedenastki” okazał się Silas.

Gdy wydawało się, że zawody skończoną się podziałem punktów, groźny strzał z okolic pola karnego oddał Ołeksandr Andrijewski, a piłkę przed siebie „wypluł” Andrij Piatow. Do futbolówki dopadł Władysław Koczerhin i zapewnił trzy punkty gospodarzom. Po ostatnim gwizdku arbitra doszło jeszcze do przepychanek. Z pewnością nie był to łatwy mecz dla arbitrów.

FK Zoria Ługańsk – Szachtar Donieck 2:1 (0:0) Silas 90+2’ (k.), Koczerhin 90+4’ – Petriak 56’