„Smoki” zawładnęły Setúbal; hat-trick Aboubakara

Autor: Karol Brandt | 10.12.2017 23:14 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Sérgio Conceição nie dali żadnych szans rywalom, aplikując im pięć goli. Trzy trafienia zaliczył były zawodnik Beşiktaşu.

Dzisiejszego wieczoru wicemistrzowie Portugalii, którzy dość nieoczekiwanie uzyskali awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów, rywalizowali na wyjeździe z Vitórią. Co oczywiste, przed pierwszym gwizdkiem arbitra większe szanse na zwycięstwo dawano gościom.

Z każdą minutą rywalizacji „Smoki” osiągały coraz większą przewagę, co w 24. minucie omal nie skończyło się trafieniem Yacine’a Brahimiego. Wówczas świetną interwencją popisał się golkiper ekipy miejscowej. W 31. minucie przyjezdni wywalczyli rzut rożny, a centrę Alexa Tellesa na gola zamienił Vincent Aboubakar. Można było mieć wątpliwości, czy rosły napastnik nie faulował rywala. W związku z tym kilka minut później za protesty na trybuny odesłany został trener Vitórii, José Couceiro.

W 36. minucie silny strzał z dystansu oddał Ricardo Pereira, jednak sytuację wyjaśnił Cristiano. W 40. minucie najprzytomniejszy w polu karnym okazał się Moussa Marega, który podwyższył prowadzenie dla „Smoków”. Już w doliczonym czasie gry klasycznego gola do szatni strzelił Vincent Aboubakar.

Po zmianie stron Sérgio Conceição posłał w bój Jesúsa Coronę, który zmienił Yacine’a Brahimiego. W drugiej odsłonie gry gospodarzy momentami rozpaczliwie bronili się przed atakami gości.

W 69. minucie hat-tricka skompletował Vincent Aboubakar, który wykończył piękną, indywidualną akcję Moussy Maregi. W 82. minucie Moussa Marega otrzymał prostopadłe podanie, a piłki nie sięgnął Nuno Pinto. Wówczas Malijczyk zaprezentował fantastyczne przyśpieszenie i przelobował bramkarza Vitórii. Więcej goli dziś nie padło. Totalna dominacja „Smoków”.

Vitória FC –  FC Porto 0:5 (0:3) Aboubakar 31’, 45+4’, 69’, Marega 40’, 82’