Emery: Jesteśmy na odpowiednim poziomie, by zmierzyć się z Realem

Autor: Karol Brandt | 11.12.2017 20:20 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z hitów tego etapu rozgrywek jest bez wątpienia pojedynek Realu Madryt z Paris Saint-Germain. Szkoleniowiec wicemistrzów Francji zdradził, że ma pozytywne odczucia, jeśli chodzi o rywalizację z obrońcą trofeum.

– Nie uważam, że to było najgorsze możliwe losowanie. To dobry dwumecz. Jesteśmy na odpowiednim poziomie, by zmierzyć się z Realem. Jeśli chcesz osiągnąć coś poważnego w tych rozgrywkach, musisz zagrać przeciwko takim zespołom jak Real Madryt. W Champions League mierzysz się z najlepszymi i nas cieszy to, że możemy rzucić im wyzwanie. Aby pokonać Real, musisz zagrać z naszą osobowością oraz talentem. Ten pojedynek będzie w centrum piłkarskiego świata. Jesteśmy świadomi tego, że będzie trudno i że to będą dwie wielkie konfrontacje. To ogromne wyzwanie dla naszego klubu, ale też radość dla świata, szczególnie z powodu rewanżu w Paryżu – rozpoczął szkoleniowiec „Paryżan”, Unai Emery.

– Odczucia? Są pozytywne. Moja drużyna jest gotowa na ten dwumecz. Będziemy pracować, żeby podejść do pierwszego meczu w perfekcyjnej formie. Zagramy z Realem z wielką pokorą, bo to ogromny klub z niesamowitymi piłkarzami, ale już wyczekujemy tego spotkania – dodał.

Zespół Zinédine’a Zidane’a obecnie przebywa w Abu Zabi. W związku z tym losowanie skomentował Emilio Butragueño, który liczy, że Real Madryt przystąpi do pojedynku z Paris Saint-Germain w pełni sił.

– Czy to przedwczesny finał? To możliwe. Tak, to mógłby być finał, patrząc na potencjał obu zespołów. Jednak w losowaniach szczęście odbywa swoją rolę. Ktoś będzie musiał zakończyć udział w tych rozgrywkach na etapie 1/8 finału, co będzie za wczesne dla któregoś z aspirantów do tytułu. (...) Neymar i Mbappé dodali im mnóstwo siły w ataku. Już w poprzednim sezonie byli bardzo solidni i na pewno są groźnym zespołem, który postawi nam maksymalne wymagania. Jednak dla nich to też nie było dobre losowanie, to oczywiste. Trzeba podejść do tych meczów jak do finałów, mając wiarę w naszych zawodników. To będzie pasjonujący dwumecz – oznajmił dyrektor Realu Madryt.

– Jaki jest klucz do awansu? Wydaje się, że rewanż u siebie daje ci małą przewagę, ale należy pamiętać, że w półfinałach najpierw wygraliśmy u siebie 3:0 z „Rojiblancos” i to był doskonały rezultat do obrony w rewanżu. (...) To wielki dwumecz tej fazy rozgrywek obok starcia Chelsea z Barceloną, ale to największy hit ze względu na zawodników, jacy wybiegną na murawę – uzupełnił. 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Hiszpania, Francja , Trenerzy, Unai Emery, Paris Saint-Germain, Emilio Butragueno, Losowanie

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Zapowiedź losowania 1/8 finałów Ligi Mistrzów

  Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

  czytaj więcej
 • Podsumowanie piłkarskiego weekendu

  Czas przyjrzeć się jakie rozstrzygnięcia padły tym razem w meczach najlepszych piłkarskich lig.

  czytaj więcej
 • Kimmich: Pierwszy raz widzę taką sytuację

  Bayern Monachium pokonał u siebie Norymbergę 3:0 i do lidera, Borussi Dortmund wciąż traci dziewięć punktów. Joshua Kimmich jest podekscytowany takimi wydarzeniami w tym sezonie w Bundeslidze.

  czytaj więcej
 • De Jong: Mam zgodę Ajaksu na prowadzenie rozmów z innymi klubami

  Pomocnik Ajaksu, Frenkie de Jong jest łączony z przenosinami do takich klubów jak Barcelona czy Manchester City. 21-latek mówi, że nie wie, gdzie trafi po zakończeniu sezonu, ale ujawnia jednocześnie, że władze klubu dały mu pozwolenie na prowadzenie negocjacji. W tym tygodniu ujawniono, że Paris Saint-Germain może zaoferować 75 milionów euro, także Bayern Monachium obserwuje poczynania nastolatka. Piłkarz ma kontrakt ważny do czerwca 2022 roku.

  czytaj więcej
 • Sarri: Hazard robił różnicę w meczu

  Szkoleniowiec Chelsea, Maurizio Sarri zapewnił, że będzie wykorzystywał Edena Hazarda i na nim budował drużynę. Belg odegrał wczoraj kluczową rolę w zwycięskim meczu 2:0 nad Manchesterem City. Zawodnik ma aktualnie siedem goli i osiem asyst w Premiership.

  czytaj więcej

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze