Emery: Jesteśmy na odpowiednim poziomie, by zmierzyć się z Realem

Autor: Karol Brandt | 11.12.2017 20:20 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z hitów tego etapu rozgrywek jest bez wątpienia pojedynek Realu Madryt z Paris Saint-Germain. Szkoleniowiec wicemistrzów Francji zdradził, że ma pozytywne odczucia, jeśli chodzi o rywalizację z obrońcą trofeum.

– Nie uważam, że to było najgorsze możliwe losowanie. To dobry dwumecz. Jesteśmy na odpowiednim poziomie, by zmierzyć się z Realem. Jeśli chcesz osiągnąć coś poważnego w tych rozgrywkach, musisz zagrać przeciwko takim zespołom jak Real Madryt. W Champions League mierzysz się z najlepszymi i nas cieszy to, że możemy rzucić im wyzwanie. Aby pokonać Real, musisz zagrać z naszą osobowością oraz talentem. Ten pojedynek będzie w centrum piłkarskiego świata. Jesteśmy świadomi tego, że będzie trudno i że to będą dwie wielkie konfrontacje. To ogromne wyzwanie dla naszego klubu, ale też radość dla świata, szczególnie z powodu rewanżu w Paryżu – rozpoczął szkoleniowiec „Paryżan”, Unai Emery.

– Odczucia? Są pozytywne. Moja drużyna jest gotowa na ten dwumecz. Będziemy pracować, żeby podejść do pierwszego meczu w perfekcyjnej formie. Zagramy z Realem z wielką pokorą, bo to ogromny klub z niesamowitymi piłkarzami, ale już wyczekujemy tego spotkania – dodał.

Zespół Zinédine’a Zidane’a obecnie przebywa w Abu Zabi. W związku z tym losowanie skomentował Emilio Butragueño, który liczy, że Real Madryt przystąpi do pojedynku z Paris Saint-Germain w pełni sił.

– Czy to przedwczesny finał? To możliwe. Tak, to mógłby być finał, patrząc na potencjał obu zespołów. Jednak w losowaniach szczęście odbywa swoją rolę. Ktoś będzie musiał zakończyć udział w tych rozgrywkach na etapie 1/8 finału, co będzie za wczesne dla któregoś z aspirantów do tytułu. (...) Neymar i Mbappé dodali im mnóstwo siły w ataku. Już w poprzednim sezonie byli bardzo solidni i na pewno są groźnym zespołem, który postawi nam maksymalne wymagania. Jednak dla nich to też nie było dobre losowanie, to oczywiste. Trzeba podejść do tych meczów jak do finałów, mając wiarę w naszych zawodników. To będzie pasjonujący dwumecz – oznajmił dyrektor Realu Madryt.

– Jaki jest klucz do awansu? Wydaje się, że rewanż u siebie daje ci małą przewagę, ale należy pamiętać, że w półfinałach najpierw wygraliśmy u siebie 3:0 z „Rojiblancos” i to był doskonały rezultat do obrony w rewanżu. (...) To wielki dwumecz tej fazy rozgrywek obok starcia Chelsea z Barceloną, ale to największy hit ze względu na zawodników, jacy wybiegną na murawę – uzupełnił. 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Hiszpania, Francja , Trenerzy, Unai Emery, Paris Saint-Germain, Emilio Butragueno, Losowanie

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze