Pewne zwycięstwo Chelsea. Beniaminek bez szans

Autor: Kacper Chwedoruk | 12.12.2017 22:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Anglii, po niespodziewanej porażce z West Hamem United, wrócili na zwycięskie tory. Podopieczni Antonio Conte pokonali na wyjeździe Huddersfield Town FC.

Chelsea bardzo szybko zaczęła kontrolować wydarzenia boiskowe. Klub z Londynu spokojnie dobierał się do skóry rywala, jednak na efekt bramkowy trzeba było poczekać. Przyjezdni już przed przerwą osiągnęli dwubramkowe prowadzenie, co oznaczało, że beniaminek nie odniesie szóstego zwycięstwa w sezonie.

Pierwszego gola w meczu strzelił Tiemoue Bakayoko. Całą akcję Chelsea rozpoczął bramkarz Huddersfield, który fatalnie wybił piłkę. Szybką kontrę na gola zamienił Francuz, a dokładnym podaniem obsłużył go Willian.

Tuż przed przerwą, Brazylijczyk podwyższył rezultat meczu. Skrzydłowy dość niespodziewanie doszedł do dośrodkowania i pokonał golkipera gospodarzy strzałem głową, co zdecydowanie utrudniło grę beniaminkowi.

Po zmianie stron, nic się nie zmieniło. To Chelsea miała wszystko pod kontrolą, a kolejny gol już tylko postawił kropkę nad i. Bardzo szybko po rozpoczęciu drugiej połowy precyzyjnym strzałem popisał się Pedro. Hiszpan zakończył jakiekolwiek emocje w tym meczu, a Londyńczycy w samej końcówce stracili koncentrację.

Honorowe trafienie dla Huddersfield zaliczył Laurent Depoitre. Belgijski napastnik pokonał swojego rodaka, a zaraz po tym arbiter zakończył to spotkanie.

Huddersfield Town FC – Chelsea FC 1:3 (0:2) Depoitre 90+2' Bakayoko 23', Willian 43', Pedro 50'