Nużące zawody w Monachium, gol „Lewego”

Autor: Karol Brandt | 13.12.2017 22:20 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Duma Południa” długo męczyła się z „Kozłami”, lecz ostatecznie sięgnęła po upragnione trzy punkty.

W 16. kolejce Bundesligi Bayern Monachium podejmował u siebie 1. FC Köln. W obu zespołach nie można było mówić o spokoju, chociażby ze względu na ilość piłkarzy kontuzjowanych. Reasumując, mieliśmy do czynienia z małym szpitalem, a większe szanse na zwycięstwo dawano „Bawarczykom”.

Piłkarzom na boisku towarzyszył Daniel Siebert. Niestety, pierwsza połowa nie należała do emocjonujących, a jedyną godną uwagi sytuacją była ta, w której Thomas Müller w 13. minucie oddał strzał z bliskiej odległości, jednak Timo Horn fantastycznie interweniował, parując piłkę na rzut rożny. Poza tym, tradycyjnie, piłkarze Bayernu mieli przewagę w posiadaniu futbolówki, jednak niewiele z tego wynikało.

Liczyliśmy, że po przerwie obraz gry, jak i rezultat, się zmienią.

Na drugą połowę w zespole Bayernu na boisko nie wyszli już Corentin Tolisso oraz Arturo Vidal, których miejsca zajęli odpowiednio James Rodríguez i Kingsley Coman. W kolejnych minutach oglądaliśmy popis nieskuteczności obu ekip. W gronie piłkarzy, którzy mieli dziś rozregulowane celowniki znalazł się Robert Lewandowski. Polak z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 60. minucie były napastnik Borussii Dortmund otworzył wynik rywalizacji, kończąc strzałem akcję, którą zapoczątkował Jérôme Boateng. Następnie piłkę głową przedłużył Thomas Müller, a Robert Lewandowski bez trudu pokonał Timo Horna. Kilka minut później piłka po strzale Kingsleya Comana trafiła w poprzeczkę!

Do ostatniego gwizdka arbitra „Duma Południa” spokojnie kontrolowała przebieg boiskowych zmagań, a trzy punkty zostały w Monachium. Dodajmy, że w 85. minucie na listę strzelców wpisać się mógł James Rodríguez, lecz Timo Horn genialne pofrunął i sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę potem swój zespół od straty gola uchronił Tom Starke.

Bayern Monachium – 1. FC Köln 1:0 (0:0) Lewandowski 60’