Tottenham zgarnął pełną pulę; kolejny gol Sona

Autor: Karol Brandt | 13.12.2017 22:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W 17. kolejce Premier League ekipa zarządzana przez Mauricio Pochettino osiągnęła cel i zdobyła trzy punkty.

„Koguty” tym razem mierzyły się z zawodnikami Brighton & Hove Albion FC. W tym meczu Mauricio Pochettino po długiej przerwie wystawił do gry swojego rodaka, Erika Lamelę. Początkowo próby gospodarzy były niecelne, aż w 40. minucie piłkę w pole karne wstrzelił Serge Aurier i jak się okazało później, była to doskonała decyzja prawego defensora. Futbolówka ostatecznie wpadła za kołnierz golkipera gości.

Po zmianie stron groźny strzał oddał Erik Lamela, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 70. minucie przyjezdni odpowiedzieli próbą Tomera Hemeda, jednak Hugo Lloris był na posterunku. W 88. minucie Christian Eriksen dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie znalazł się Heung-Min Son i głową pokonał Mathew Ryana.

Summa summarum trzy punkty wpłynęły na konto „Kogutów”.

Tottenham Hotspur – Brighton & Hove Albion FC 2:0 (1:0) Aurier 40’, Son 88’