CdlL: Rewanż za ligę się udał. PSG zameldowało się w ćwierćfinale

Autor: Kacper Chwedoruk | 13.12.2017 23:05 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Wicemistrzowie Francji po pewnym triumfie nad Strasbourgiem awansowali do kolejnej rundy Pucharu Ligi Francuskiej. „Paryżanie” pokonali beniaminka ligi 4:2.

Paris Saint-Germain bardzo szybko narzuciło swoje warunki gry. Stołeczny zespół objął prowadzenie już w pierwszym kwadransie po niefortunnie strzelonej bramce samobójczej. Gospodarze nie potrafili się otrząsnąć, co poskutkowało ponownym pokonaniem ich bramkarza. Tym razem zrobił to Angel Di Maria.

Przed przerwą Strasbourg zdołał jeszcze strzelić kontaktowego gola. Wydawało się, że trafienie Grimma ponownie rozpocznie emocje w tym spotkaniu, ale do końca pierwszej połowy nic więcej się nie wydarzyło. Po zmianie stron, goście ponownie mocno naciskali na rywala.

Nieco ponad kwadrans drugiej połowy potrzebowało PSG, aby ponownie objąć dwubramkowe prowadzenie. Niezwykle ofensywnie usposobiony Dani Alves wpisał się na listę strzelców, jednak nie był to koniec strzelania w tym meczu. Następnego gola zdobył Julian Draxler, który całkowicie pogrzebał szanse beniaminka Ligue 1 na awans do 1/4 finału.

W samej końcówce Strasbourg odpowiedział jeszcze jednym trafieniem, ale na nic więcej nie było ich stać. Ostatecznie to „Paryżanie” awansowali do ćwierćfinału Pucharu Ligi Francuskiej.

RC Strasbourg – Paris Saint-Germain 2:4 (1:2) Grimm 36', Blayac 88' – Salmier 13' (s.), Di Maria 25', Alves 62', Draxler 78'