Wenger zaprzecza, że Özil może odejść w styczniu do Manchesteru United

Autor: Dariusz Maruszczak | 15.12.2017 13:13 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Na dzisiejszej konferencji prasowej Arsene Wenger zaprzeczył, jakoby Mesut Özil miał w zimowym okienku transferowym zamienić Arsenal na Manchester United. Francuski szkoleniowiec wypowiedział się również na temat innych zawodników, których przyszłość w klubie jest niepewna.

– Nie, nigdy nie otrzymaliśmy oferty z Manchesteru United, więc nie wiem, skąd wzięła się taka informacja i kto ją znalazł. To jest zawsze coś, co zostało stworzone. Özil z pewnością zostanie do końca sezonu, a co będzie dalej, zobaczymy – powiedział Wenger.

Menedżer Arsenalu odniósł się również do sytuacji Jacka Wilshere’a, który w ostatnim meczu Premier League z West Hamem zaliczył swój pierwszy występ w podstawowym składzie w tym sezonie. – Porozmawiam z nim. Powiedziałem, że zrobimy to na koniec grudnia i to prawda, że nie zostało wiele czasu, ale chciałem zobaczyć, jak wiele będzie w stanie wnieść na poziomie fizycznym. Ważne jest także, żeby czuł się tu szczęśliwy.

– Myślę, że jego występ był zachęcający. Cierpiał trochę przez ostatnie 20 minut, ale musieliśmy atakować, więc zostawiłem go na boisku. Ogólny bilans jest pozytywny. Wilshere był bardzo cierpliwy i ciężko pracował – Wenger komplementował Wilshere’a, który w ostatnich latach miał bardzo duże problemy z kontuzjami.

Francuski trener wypowiedział się też na temat Alexisa Sancheza, który w tym sezonie Premier League zdobył tylko cztery gole, co w połączeniu z wygasającym kontraktem sprawia, że jego zaangażowanie jest kwestionowane. – Tak, jest skupiony na treningach. To prawda, że w tym momencie nie wychodzi mu wszystko tak jak wcześniej, ale trzeba przejść przez ten okres, a muszę powiedzieć, że walczy i zawsze stara się robić różnicę. Może kiedy ma się problemy ze skutecznością, za bardzo wymusza się pewne rzeczy, ale ostatecznie nie mogę mu zarzucić braku zaangażowania lub braku odpowiedniej postawy.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Manchester United, Anglia, Arsene Wenger, Transfery, Alexis Sanchez, Jack Wilshere, Mesut Ozil

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze