Co za końcówka w Stuttgarcie! Ulreich ratuje Bayern!

Autor: Grzegorz Góra | 16.12.2017 17:27 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrz Niemiec nie zwalnia tempa. W meczu 17. kolejki niemieckiej 1.Bundesligi ofiarą „Bawarczyków” padła ekipa VfB Stuttgart, która w ostatniej minucie bliska była wyrównania. Dziś po niemiecku Ulreich znaczy bohater!

Pierwsza połowa spotkania na Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie nie była wielkim widowiskiem. Obie drużyny skupiły się na grze w środku pola i kibice nie zobaczyli wielu okazji do zdobycia gola. Po stronie „Bawarczyków” najbliżsi trafienia do siatki byli Robert Lewandowski, który zmarnował dwie niezłe okazje na strzelenia bramki, oraz Tolisso, który po ładnej kontrze zamiast podawać, uderzył wprost w interweniującego Zielera.

Gospodarze w pierwszych trzech kwadransach groźnie zaatakowali w zasadzie tylko raz. W 6. minucie, po ładnej kontrze, na bramkę „Bawarczyków” uderzał Chardac Akolo, ale powracający do składu Bayernu Sven Ulreich efektowną paradą obronił mistrzów Niemiec przed stratą bramki.

Po zmianie stron na ciekawy manewr zdecydował się trener gospodarzy Hannes Wolf, który w 47. minucie zdjął z boiska kontuzjowanego napastnika i w jego miejsce, do gry w ataku (!) desygnował Marcina Kamińskiego, który jak dobrze wiemy, jest nominalnym środkowym obrońcą. Zadaniem Polaka było odgrywanie piłki przy kontrach i wyłączenie z pomocy w ofensywie Jerome’a Boatenga, z czego całkiem nieźle się wywiązał.

Po godzinie gry okazało się jednak, że Bayern to nie tylko Boateng i „Bawarczycy” zaczęli „dokręcać śrubę” gospodarzom. Strzałów na bramkę próbowali kolejno Coman, Tolisso i wspomniany Boateng, ale futbolówka wciąż nie znajdowała drogi do siatki gospodarzy.

Choć przewaga podopiecznych Juppa Heynkesa nie podlegała dyskusji, Bayern wciąż niemiłosiernie się męczył, a Holender próbował wymyślić sposób na zaskoczenie rywali. I wymyślił.

W 65. minucie meczu na murawie pojawił się Thomas Müller, a po niespełna kwadransie Bayern prowadził po strzale Niemca 1:0. Coman zagrał do Müllera w pole karne, a ten, wiele się nie zastanawiając, huknął po krótkim rogu, nie dając Zielerowi najmniejszych szans na skuteczną reakcję.

Gospodarzom nie pozostało nic innego jak walczyć o remis i w ostatnich minutach na Mercedes-Benz Arena zrobiło się gorąco. W 88. minucie kapitalną okazję do wyrównania miał Badstuber, ale jego strzał głową obronił Ulreich. Potem sytuację sam na sam zmarnował James. I wszystko to było NICZYM, w stosunku do tego, co wydarzyło się w doliczonym czasie gry.

W 93. minucie Niklas Süle przy próbie wybicia piłki z pola karnego, „sprzedał” jednemu z graczy VfB siarczystego kopniaka w kolano. Sędzia pierwotnie nie dopatrzył się przewinienia, jednak po weryfikacji VAR wskazał na wapno! Do „piłki meczowej” podszedł Akolo, ale… uderzył fatalnie, dając Ulreichowi szansę na interwencję, a ten w ostatniej sekundzie spotkania został jego absolutnym bohaterem!

VfB Stuttgart – Bayern Monachium 0:1 (0:0) Müller 79’

• „Kapryśna Diwa” pokonuje „Wieśniaki”. Rebić z czerwoną kartką!

Z rezultatu meczu siódmej kolejki Bundesligi może cieszyć się Eintracht Frankfurt, który dwukrotnie wykorzystał fatalną dyspozycję Olivera Baumanna. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet czerwona kartka, którą obejrzał Ante Rebić.

Bayern Monachium nie potrafił wygrać trzech kolejnych spotkań z rzędu. Najpierw zremisował z Augsburgiem 1:1, z którym dzisiaj Borussia Dortmund wygrała po dramatycznej końcówce 4:3, później Hertha BSC ograła „Bawarczyków” 2:0 po golach Vedada Ibisevicia oraz byłego legionisty, Ondreja Dudy. Przyszła pora na Ligę Mistrzów, gdzie Bayern zremisował u siebie z Ajaksem 1:1. Dzisiaj na Allianz Arena przyszło się im mierzyć z Borussią Mönchengladbach. Wcześniej hat-tricka skompletował Paco Alcácer z Borussii Dortmund, więc Robert Lewandowski musiał go gonić.

W siódmej kolejce Bundesligi Schalke udało się w delegację do Düsseldorfu. Do domu goście wracają jednak w fantastycznych nastrojach, bo strzelili dwa gole, zachowali czyste konto i dopisali sobie trzy „oczka”. Ale zacznijmy wszystko od początku.

Po sensacyjnej porażce z Herthą BSC, „Bawarczycy” za wszelką cenę chcieli błyskawicznie zaprezentować się z dobrej strony. Spotkanie z wicemistrzem Holandii miało pomóc Bayernowi w odbudowaniu formy. Podopieczni Niko Kovača nie sądzili jednak, że Ajax postawi tak wielki opór.

Bayern we wtorkowym meczu grupy E podejmie Ajax. Ekipa mistrzów Niemiec ma za sobą dwie poważne wpadki w Bundeslidze. Najpierw Augsburg zremisował 1:1 na Allianz Arena, zaś w miniony weekend lepsza okazała się być Hertha, która zwyciężyła 2:0.W drugim starciu tej grupy szansę na zdobycie pierwszych punktów otrzymają AEK i Benfica.